Меню сайта

Методики визначення імовірності банкрутства підприємства

, (1.10)

де ЧГПОД - чистий грошовий потік від операційної діяльності;

ЧД(В)Р - чистий дохід (виручка) від реалізації;

ІОД - інші операційні доходи.

Коефіцієнт забезпечення власними засобами характеризує наявність власних оборотних коштів у підприємства, необхідних для його фінансової сталості, і визначається як відношення різниці між обсягами джерел власних та прирівняних до них коштів і фактичною вартістю основних засобів та інших необоротних активів до вартості наявних у підприємства оборотних активів - виробничих запасів, незавершеного виробництва, готової продукції, грошових коштів, дебіторської заборгованості та інших оборотних активів,визначається за формулою [24]:

(1.11)

де ВК - власний капітал;

НА - нематеріальні активи;

ОА - оборотні активи.

Якщо в кінці звітного кварталу хоча б один із зазначених коефіцієнтів (Кп або Кз) перевищує його нормативне значення або протягом звітного кварталу спостерігається їх зростання, перевага повинна надаватися позасудовим заходам відновлення платоспроможності боржника або його санації в процесі провадження справи про банкрутство [24].

Якщо протягом терміну, встановленого планом санації боржника, забезпечується позитивний показник поточної платоспроможності і перевищення нормативного значення коефіцієнта покриття (Кп > 1,5) за наявності тенденції зростання рентабельності, платоспроможність боржника може вважатися відновленою (відсутні ознаки потенційного банкрутства).

Якщо за підсумками року коефіцієнт покриття менше 1 і підприємство не отримало прибутку, то такий його фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Визначимо імовірність банкрутства за однією вітчизняною методикою на основі показника поточної платоспроможності. З цією метою ми:

1) Розрахуємо економічний показник ознак поточної платоспроможності за формулою;

2) При від’ємному значенні показника поточної платоспроможності визначимо ознаки поточної неплатоспроможності за допомогою коефіцієнта покриття та коефіцієнта забезпечення власними засобами, які розрахуємо за формулами.

Відповідно ж до західних методик, для оцінки ризику банкрутства підприємства ми:

1) Визначимо початкові дані для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Тафлера за наступними формулами [21]:

(1.12)

де ФРОД - фінансові результати від операційної діяльності;

ПЗ - поточні зобов’язання.

(1.13)

де ОА - оборотні активи;

ДЗ - довгострокові зобов’язання.

(1.14)

де ВБ - валюта балансу.

(1.15)

де ЧД(В)Р - чистий дохід (виручка) від реалізації.

) Розрахуємо початкові дані для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Романа Ліса за наступними формулами [21]:

(1.16)

де ОА - оборотні активи;

ВБ - валюта балансу.

(1.17)

де ФРЗДОп - фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування.

(1.18)

де НП(НЗ) - нерозподілений прибуток (непокритий збиток).

(1.19)

де ВК - власний капітал;

ЗНВП - забезпечення наступних виплат та платежів;

ДЗ - довгострокові зобов’язання;

ПЗ - поточні зобов’язання.

Таким чином на підставі розрахованих початкових даних визначимо значення відповідних регресійних рівнянь Тафлера та Ліса та відповідно до нормативних значень оцінимо ймовірність банкрутства ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів».

Висновки до першого розділу

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Основні показники фінансового стану підприємства та їх розрахунок на прикладі ДП ПАТ Київхліб
Базою проведення практики є дочірнє підприємство ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерському комбінаті в місті Києві, на вул. Чорновола, 41, який здійснює свою економічну діяльність в галузі виробництва хліба та хлібобулочних виробів. Відповідно до Статуту основними видами діяльності є : в ...

Проблематика майнового оподаткування
В умовах формування ринкових форм господарювання та фінансової кризи розвиток податкового законодавства має суттєве значення. Протягом тривалого періоду науковцями та експертами досить активно обговорюється тема оподаткування майна. На сьогодні оподаткування майна в Україні представлене ...