Протягом останніх років тривало становлення ринкової системи господарювання активніше здійснювалися економічні реформи, виявлено нові аспекти реформування форм власності і структурної перебудови економіки України.
У сучасних умовах кожне підприємство повинно чітко орієнтуватися у складному лабіринті ринкових відносин, правильно оцінювати виробничий та економічний потенціал, стратегію подальшого розвитку, фінансовий стан як свого підприємства так і підприємств-партнерів.
У роботі розглядаються питання сутності і необхідності системного аналізу фінансового стану підприємства, а також методи, принципи і методики аналізу фінансового стану підприємств.
Господарська діяльність підприємства відбувається завдяки організованому, якісному, своєчасному та ефективному управлінню, що являє собою сукупність взаємопов'язаних послідовно здійснюваних функцій.
Вагомий внесок у розробку теоретичних та методичних засад оцінки фінансового стану вітчизняних підприємств внесли вчені-економісти: Л.Д. Білик, Л.Д.Буряк, С.О. Булгакова, А.П.КулішІ, К.В.Ізмайлова, І.М. Бойчик, П.С. Харів, М.І. Хопчан і інші.
Аналіз економічної літератури свідчить про наявність різноманітних тлумачень сутності фінансового стану та визначень фінансової стійкості, фінансового положення підприємства, про відсутність єдиної думки щодо групування та способу обчислення показників оцінки фінансового стану, саме тому віддаючи належне науковим напрацюванням вітчизняних та зарубіжних вчених, слід відзначити, що проблема пошуку нових шляхів удосконалення фінансової діяльності підприємства в умовах стрімких ринкових перетворень потребує подальшого науково-практичного дослідження. В значній мірі це зумовлено трансформаційними процесами в Україні, направленими на досягнення міжнародних стандартів економічної діяльності.
Метою роботи є дослідження сутності, завдань і необхідності системного аналізу фінансового стану підприємств та дослідження всіх існуючих методів, принципів і методик аналізу фінансового стану підприємства.
Відповідно до поставленої мети в роботі вирішуються наступні задачі:
дослідження економічної суті такого поняття як „фінансовий стан підприємства”;
визначення ролі фінансового стану у ефективності господарської діяльності підприємства;
комплексна оцінка фінансового стану діючого підприємства;
розробка заходів щодо вдосконалення фінансового стану.
Предметом дослідження виступають моделі фінансового стану підприємств.
Для розв’язання визначених завдань, досягнення мети використовувався комплекс взаємодоповнюючих методів дослідження: методи системного аналізу, методи причинно-наслідкового аналізу, методи порівняльного аналізу.
Інформативною базою дослідження виступили праці вітчизняних та зарубіжних фахівців в галузі фінансового аналізу, матеріали спеціалізованої періодичної преси, нормативно-правові матеріали.
Франчайзинг як ефективна система бізнесу
рaнчaйзинг бізнес договір
Нaжaль нe вci мoжуть бути вдaлими пiдприємцями. Для цьoгo нeoбхiднo йти
нa ризик, пocтiйнo шукaти нoвaтoрcькi iдeї, a тaкoж нeвeликa дoля aвaнтюризму.
Бaгaтo хтo з людeй oбeрeжнi i нe йдуть нa ризик, a вiддaють пeрeвaгу фoрмi
пiдприємницькoї дiяльнocтi, щo нaд ...
Фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності
Фінансовий
механізм зовнішньоекономічної діяльності використовується для провадження у цій
сфері фінансової політики держави та суб’єктів господарювання . Він являє
собою сукупність способів організації фінансових відносин , що застосовуються в
цілях досягенння благоприємних умов розви ...