Меню сайта

Управління ринками цінних паперів

Механізм управління ринком цінних паперів в Україні мас конче відбуватися з орієнтацією на забезпечення фінансової безпеки держави. Ця необхідність обумовлена тим, що в сучасних умовах розвитку економіки,враховуючи пануюче положення фінансової складової, стан ринку цінних паперів виправдано можна охарактеризувати як механізм котрий управляється через фінансові важелі під впливом державних регуляторів.

А нинішня економічна цивілізація, котра демонструється глобальною економічною атмосферою створює умови для формування своєрідної фінансової влади.

Оптимальне поєднання різних підсистем регулювання ринкового механізму та ринку цінних паперів зможе забезпечити прискорення розвитку ринку цінних паперів. Об'єктивна необхідність впровадження ефективних механізмів зумовлена тим, що в Україні державні заходи впливу на розвиток фондового ринку здійснюються не системно і не комплексно, а особливо вони не враховують національних фінансових інтересів у сфері ринку цінних паперів. Окрім того, вони є суперечливими, що різко знижує результативність функціонування ринку цінних паперів і, відповідно, показники розвитку вітчизняної економіки.

Потребу в державному регулюванні економіки обґрунтували класики економічної науки: Дж.С. Мілль, М. Туган-Барановський, Дж. Кейнс, А. Маршал, Дж. Гікс.Усі провідні школи та напрями економічної думки другої половини XX ст. приділяють значну увагу розвитку фондового ринку, який управляється державою через фінансові механізми та законодавчі акти.

Вагомий внесок у розвиток методів управління фондовим ринком у фінансових цілях зробили Дж. Стігліц, Т. Кембелл, Г. Марковіц, Е. Нікбахт, Р. Тьюлз, Ю. Фама, У. Шарп та ін. Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми доцільно назвати М. Бурмаку, В. Клименко, М. КрупкуД. Михасюка, О. Мозгового, О. Сохацьку, С, Румянцева, В. Оскольського, В. Шапрана, В. Шелудько та інших. Сучасне державне регулювання фондового ринку - це один із найскладніших і найвідповідальніших процесів, що передбачає складну систему господарювання, в якій тісно взаємодіють учасники ринку, численні регулюючі фінансові інститути та громадська думка. Метою курсової роботи є розроблення теоретико-методологічних основ і практичних рекомендацій спрямованих на удосконалення механізму управління ринком цінних паперів в Україні.

Досягнення визначеної мети потребує вирішення комплексу таких завдань:

• з'ясувати концептуальні засади дослідження ринку цінних паперів як об'єкта державного управління;

• розглянути нормативно-правове забезпечення діяльності органів управління ринку цінних паперів;

• оцінити систему державного управління ринком цінних паперів в Україні та шляхи її реформування.

Об'єктом курсової роботи є ринок цінних паперів України.

Предметом курсової роботи є механізм управління ринком цінних паперів в Україні. Теоретичною та методологічною основою курсової роботи слугують базові положення економічної теорії, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених з проблем державного регулювання ринку цінних паперів. У роботі використано: системний метод наукового пізнання, за допомогою якого досліджено механізм державного регулювання ринку цінних паперів в Україні у взаємозв'язку з розвитком усієї економічної системи; історичний та логічний методи, поєднання яких застосовують при дослідженні діяльності органів державного регулювання ринку цінних паперів. Під час дослідження використано також методи індукції та дедукції, конкретизації, абстрагування, фундаментального і технічного аналізу; економіко-математичного моделювання тощо.

    Читайте більше

    Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його мiнiмiзацiЇ
    Ризик - невід’ємна складова частина людського життя. Він породжується невизначеністю , відсутністю достатньо повної інформації про подію чи явище та неможливістю прогнозувати розвиток подій . Ризик виникає тоді, коли рішення вибирається з декількох можливих варіантів і немає впевненості ...

    Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави
    Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фі ...