Меню сайта

Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави

Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фінансової безпеки як в Україні, так і в інших країнах світу. З цієї причини вивченню фінансово-економічної кризи та напрямів розв’язання проблем, які вона зумовила, присвячено безліч публікацій як науковців, так і фінансистів-практиків. Проте враховуючи, що наслідки світової фінансової та економічної кризи до цього часу не мінімізовані, зазначена тема є актуальною.

Фінансова безпека держави - одна з найважливіших складових економічної безпеки, проблема якої стала найбільш актуальною в період світової фінансової кризи 2008-2010 рр., яка ще відома як «криза банківського сектора». Виходячи з цього, актуальним стає питання оптимізації механізму та системи забезпечення фінансової безпеки держави, що призведе до скорочення інфляційних процесів та збільшення рівня життя в Україні.

Метою роботи є дослідження передумов і причин виникнення світової фінансової кризи, та її вплив на фінансову безпеку України.

Відповідно до цієї мети були поставлені такі завдання:

ü визначення суті поняття «фінансова безпека » і «фінансова криза»;

ü аналіз кризових явищ економіки та її основних індикаторів загроз фінансової безпеки держави;

ü характеристика передумов і причин виникнення світової фінансової кризи;

ü проаналізувати зовнішні і внутрішні кризові процеси та виявити їх основні наслідки та проблеми;

ü розглянути основні механізми регулювання фінансовою безпекою країни;

ü з‘ясувати особливості державного антикризових заходів, їх дієвість в процесі подолання наслідків фінансової кризи;

ü обґрунтувати методичні підходи щодо вирішення питання подолання фінансової кризи.

ü запропонувати заходи, щодо використання методів і стратегів, для мінімізації негативного впливу кризових явищ на безпеку країни.

Досвід сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі яких вважалися еталоном досконалості.

Методи дослідження. Методологічними засадами курсової роботи є положення фінансової теорії, наукові праці вчених, які стосуються проблем фінансової кризи, а також законодавчі і нормативні акти України, а також використано метод спостереження та метод порівняльного аналізу.

Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти України; матеріали Державного комітету статистики України; наукові публікації з розглянутої тематики; офіційні статистичні матеріали, незалежні та власні експертні дослідження.

Обсяг та структура курсової роботи. Курсова робота складається із вступу, п’яти пунктів, висновків, списку використаної літератури, додатків. Обсяг курсової роботи 32 сторінки.

    Читайте більше

    Програмно-цільовий метод управління місцевими бюджетами
    Сучасний стан розвитку України і її окремих регіонів потребує поглибленого та прогнозованого розуміння ролі бюджету в економічній системі держави, у формуванні показників комплексної програми соціально-економічного розвитку окремого регіону та адміністративно-територіальної одиниці. До ...

    Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
    Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...