Меню сайта

Основні податки, які сплачують бюджетні установи

- на обов'язкове соціальне страхування (в тому числі на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття) встановлюються ставки збору у таких розмірах;

для цих платників збору, - встановлюються ставки збору у таких розмірах: 5,5 відсотка від об'єкта оподаткування, (у тому числі 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування на збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття).

Пільги (абзаци 2, 3 пункту 1 Ст.4 ЗУ №402/97-ВР):

Для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове соціальне страхування визначається окремо за ставкою 1 відсоток від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 5,5 відсотка від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства. При цьому збір на обов'язкове соціальне страхування, визначений від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів, у повному обсязі зараховується до фонду соціального захисту інвалідів;

Для підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, збір на обов'язкове соціальне страхування визначається за ставкою 1 відсоток від об'єкта оподаткування для всіх працівників цих підприємств.

Праця фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та фізичні особи, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами.

Встановлюються ставки збору у таких розмірах: 0,5 відсотка від об'єкта оподаткування, тільки на збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття. (пункт 2 Ст.4 ЗУ №402/97-ВР)

бір на обов'язкове соціальне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці.

Сплата збору на обов'язкове державне пенсійне страхування

Об'єкт: фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі у натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Платниками за цим об'єктом (п.1, 2 Ст.1 ЗУ №400/97) є: громадські організації та інші об'єднання громадян; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Ставки податку (п.1 Ст.4 ЗУ №400/97): для вищезазначених платників збору - 32 відсотки від об'єкта оподаткування.(для 1,2абзаців); 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку пенсій.

Пільги: (абз.2.3 п.1 Ст.4 ЗУ №400/97): для і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 32 відсотки від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства.

Для підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для всіх працівників цих підприємств.

Операції з купівлі-продажу валют.

Об'єкт: сума операції з купівлі-продажу валют.

Платниками є юридичні (зокрема НПО) та фізичні особи, що здійснюють операції з купівлі-продажу валют.

Ставка: 1 відсоток від об'єкта оподаткування.

Операції з придбавання нерухомого майна

Об'єкт: вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна.

Платник: підприємства, організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно.

Ставки: 1 відсоток від об'єкта оподаткування.

Здійснення користування стільниковим зв'язком.

Об'єкт: вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає, включаючи вартість вхідних та вихідних телефонних дзвінків, абонентську плату, плату (надбавку) за роумінг, суму страхового завдатку, авансу, вартість інших спеціальних послуг, зазначених у рахунку на оплату послуг стільникового рухомого зв'язку. У разі продажу прав на тимчасове користування послугами стільникового рухомого зв'язку у вигляді магнітних карт, мікросхем або чипів об'єктом оподаткування є вартість їх продажу.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8 9

Читайте більше

Місцеві податки та їх характеристика
В Україні доходи місцевого бюджету формуються, в основному, з таких джерел: податок з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, збори за використання природних ресурсів, місцеві податки і збори, надходження дивідендів від використання місцевого майна, власні надходження бюдж ...

Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з ...