- приймають рішення про створення акціонерного товариства і затверджують його статут;
- приймають або відхиляють пропозицію про підписку на акції, що перевищує кількість акцій на які було оголошено підписку;
- зменшують розмір статутного фонду;
- обирають раду акціонерного товариства, виконавчий та контролюючий орган;
- вирішують питання про схвалення угод укладених засновниками до створення акціонерного товариства;
- визначають пільги, що надаються засновниками;
- затверджують оцінку вкладів, внесених в натуральній формі;
- інші питання відповідно до установчих комітетів.
Статті з 41 по 49 окреслюють сутність, права, обов’язки, методи діяльності органів акціонерного товариства. Згідно статті 41 вищим органом акціонерного товариства є загальні збори акціонерного товариства. До компетенції загальних зборів акціонерного товариства належать такі питання, як - визначення основних напрямків діяльності підприємства, затвердження планів та звітів, внесення до змін статуту акціонерного товариства, обрання та відхилення членів спостережної ради, також членів виконавчого органу та ревізійної комісії. Вирішується питання про затвердження річних звітів, розподіл прибутку, створення дочірніх підприємств, філій та представництв. Вирішення питання про придбання акціонерним товариством акцій, що випускаються ним, визначення умов оплати праці службових осіб а також всіх інших питань акціонерного товариства.
Згідно статті 46 в акціонерному товаристві може створюватись спостережна рада, що здійснює контроль за діяльністю виконавчого органу. Згідно статті 47 виконавчим органом акціонерного товариства, який здійснює керівництво його поточною діяльністю, є правління акціонерного товариства. Роботою правління керує голова правління, який призначається або обирається відповідно до статуту. Правління вирішує всі питання діяльності акціонерного товариства, крім тих, що входять до компетенції загальних зборів і ради товариства. Правління підзвітне загальним зборам і раді акціонерного товариства та організує виконання їх рішень. Правління діє від імені акціонерного товариства.
Згідно статті 49 контроль за фінансово-господарською діяльністю правління акціонерного товариства здійснюється ревізійною комісією, яка обирається з числа акціонерів. Порядок діяльності та кількісний склад ревізійної комісії затверджується загальними зборами.
Перевірки фінансово-господарської діяльності правління проводяться за дорученням загальних зборів, ради акціонерного товариства, з її власної ініціативи або на вимогу акціонерів, які володіють у сукупності більш як 10% голосів. Ревізійній комісії повинні бути подані всі матеріали, бухгалтерські або інші документи і особисті пояснення службових осіб на її вимогу. Ревізійна комісія доповідає про результати перевірки загальним зборам або спостережній раді. Ревізійною комісією складається висновок по річних звітах і балансах. Без її висновку загальні збори не можуть затверджувати баланс. Контрольний орган зобов’язаний вимагати позачергового скликання загальних зборів акціонерів у разі загрози інтересам акціонерного товариства та виявлення зловживань посадовими особами.
Особливості системи податкових пільг в оподаткуванні доходів фізичних осіб
Система
оподаткування доходів фізичних осіб є регулятором взаємовідносин між державою
та громадянами - платниками податків. В умовах соціальної диференціації
населення, що об’єктивно супроводжує функціонування економіки на ринкових
засадах, особливої гостроти набувають питання, пов’язані ...
Ціна і цінова політика планування ціни. Мета цінової політики і її роль у маркетингу
Цілеспрямована цінова політика в
маркетингу полягає в наступному: треба встановлювати на свої товари такі ціни і
так змінювати їх у залежності від ситуації на ринку, щоб опанувати визначеної
долю ринку, одержати намічений об’єм прибули і т.д., тобто, по суті, вирішити
оперативні завдання ...