Частка в оборотних активах - 38%.
В 2009 році порівняно з 2008 роком дебіторська заборгованість зменшилася на 9,1 тис. грн., однак у 2009 році зросла питома вага дебіторської заборгованості строком до 12 місяців на 4%. В загальній структурі дебіторської забогованості найбільшу частку складає заборгованість за товари, роботи та послуги: в 2008 році - 96%, в 2009 році - 91%. Такий стан пов’язаний з тим, що підприємство здійснює розрахунки шляхом взаємозаліку. А це негативно впливає на господарську діяльність підприємства. Оскільки дебіторська заборгованість належить до ліквідних активів підприємства, то довготривалий термін її погашення призводить до того, що у підприємства зменшуються оборотні засоби. В результаті, для підтримання виробничого процесу підприємство змушене залучати позикові кошти, збільшується заборгованість перед персоналом, що в свою чергу призводить до збільшення заборгованості по платежах до бюджету, страхуванню, а це призводить до збільшення кредиторської заборгованості в цілому.
Оцінюючи стан поточних активів ТзОВ «БМК», ми аналізаємо якість і ліквідність дебіторської заборгованості за допомогою показника оборотності дебіторської заборгованості, або період інкасації боргів. Він рівний часу між відгрузкою товару і отримння за них готівкових грошей від клієнта.
. Де
ДЗ - дебіторська заборгованість;
Р - виручка від реалізації,
Д - дні періоду.
Таблиця 3.7 - Аналіз оборотності дебіторської заборгрваності, грн
Показнники |
2008 р. |
2009 р. |
Середні залишки по рахунку дебіторів |
58700 |
53650 |
Сума погашеної заборгованості |
375200 |
299500 |
Період інкасації боргів |
56 днів |
65 днів |
На даному підприємстві період інкасації дебіторської заборгованості збільшився на дев’ять днів, що свідчить про зниження її якості.
Якість дебіторської заборгованості оцінюється також питомою вагою в ній вексельної форми розрахунків, оскільки вексель виступає високоліквідним активом, що може бути реалізований третій особі до настання терміну його погашення. Вексельне зобов'язання має значно більшу силу, ніж звичайна дебіторська заборгованість. Збільшення питомої ваги отриманих векселів у загальній сумі дебіторської заборгованості свідчить пропідвищенні її надійності і ліквідності.
Особливу актуальність проблема неплатежів набуває в умовах інфляції, коли відбувається знецінювання грошей. Щоб підрахувати збитки підприємств від невчасної оплати рахунків дебіторами, необхідно від простроченої дебіторської заборгованості відняти її суму, скориговану, на індекс інфляції за цей термін, або суму простроченої дебіторської заборгованості помножити на ставку банківського відсотка рефінансування за цей період і з отриманого результату відняти суму отриманої пені.
Структуру дебіторської заборгованості ТзОВ «БМК» можна зобразити за допомогою таких діаграм.
З діаграми видно, що переважну частину дебіторської заборгованості ТзОВ «БМК» складає заборгованісь за надані повари і послуги, що пояснюється, як уже було сказано кризовим становищем підприємств-замовників.
По характеру утворення дебіторська і кредиторська заборгованість ділиться на нормальну і ненормальну.
Аналіз фінансового стану торгового підприємства ТОВ Агрохімресурс
Фінансовий
стан є важливою характеристикою фінансової діяльності підприємства. Він
визначає конкурентоспроможність підприємства і його потенціал в діловому
партнерстві, є гарантом ефективної реалізації економічних інтересів усіх
учасників фінансових відносин : як самого підприємства, так ...
Страхування відповідальності позичальників за неповерненя кредиту
У взаємному зв’язку між кредитором і позичальником предмет їх спільного
інтересу - кредит – породжує різні правничо-економічні ситуації: для боржника –
зобов‘язання повернути позичені ресурси , а для кредитора право вимагати їх
повернення у попередньо узгоджених обсязі і терміні.
Неви ...