Меню сайта

Напрямки підвищення ефективності використання прибутку

,(3.21)

де, ВпК і ВнК - кількість відгуків у книзі скарг та пропозицій, а також усні зауваження клієнтів керівникові відділу щодо роботи працівника К - позитивні та негативні відповідно; Вп.кер.К Вн.кер.К - відгуки керівника відділу щодо роботи працівника К - позитивні та негативні відповідно.

Під час визначення можливого ефекту роботи працівника торговельного залу на загальний результат роботи торговельного підприємства необхідно враховувати й коефіцієнт вагомості робочого місця торговельного працівника, який доцільно визначати як (формула 3.22):

,(3.22)

де Кваг.Z - коефіцієнт вагомості робочого місця; Пz- прибуток, отриманий підприємством від діяльності торговельного місця Z; Пзаг. - загальний прибуток торговельного залу.

Робота працівника буде вважатися якісною, якщо Ія.обсл.≥1. І чим більшою буде Ія.обсл. , тим якіснішою вважатиметься робота працівника. У випадку Ія.обсл.<1, ефективність його роботи можна визнати незадовільною.

Також зазначені показники можуть впливати на розмір заробітної плати працівників, що дозволяє ввести на підприємстві диференціацію зарплати.

Наприклад, визначаються максимальна і мінімальна базові ставки (Стmax та Стmin) для даного торговельного місця. Мінімальна базова ставка виплачується за умовами контракту за будь-яких умов. Максимальна базова ставка виплачується за повне використання пропускної спроможності торговельного місця. Надбавка або знижка до базової ставки визначається залежно від рівня якості обслуговування клієнтів. Якщо розмір базової ставки більше від СТmax , то працівникові нараховується премія.

Розмір базової ставки за період доцільно визначати як(формула 3.23):

,(3.23)

Втрати продукції, які сталися з вини працівника, відмінусовуються в абсолютному виразі від розміру заробітної плати. Але необхідно чітко визначити, наскільки втрати, які сталися, є прямою виною працівника.

Наприклад, для торговельного підприємства “В”, яке має постійний наплив покупців, доцільно розробити за запропонованою методикою відповідний алгоритм розрахунку ефективності роботи працівників торговельного залу за заданим алгоритмом з використанням відповідного програмного забезпечення.

Функціональні обов’язки працівників торговельного залу однакові (торгівля непродовольчими товарами різних груп у різних відділах). Мінімальна базова ставка працівника торгового залу визначена у розмірі 750 грн., максимальна - 1900 грн. Результати розрахунків показників ефективності роботи працівників можна подати у вигляді табл.3.2:

Таблиця 3.2

Ефективність роботи працівників торговельного підрозділу ПП «Компанія Вітар» за листопад 2008 року

Прізвище працівника

Посада

середня пропускна спроможність працівника за місяць, %

Індекс якості обслуговування

індекс ефективності роботи (до базової ставки)

Втрати з вини працівника, грн.

Розмір базової ставки, грн.

Вагомість робочого місця

1

2

3

4

5

6

7

8

Самотос І.А.

продавець, відділ 1

74

1

0,7400

0

18,00

0,24

Бокшай З.М.

продавець, відділ 2

62

1,03

0,6386

0

447,02

0,28

Коваленко І.С.

продавець, відділ 3

92

0,99

0,9108

0

637,56

0,20

Таран Т.В.

продавець, відділ 4

87

1,01

0,8787

0

615,09

0,15

БалабановВ.Д.

продавець, відділ 5

70

0,92

0,6440

0

450,80

0,13

Перейти на сторінку: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Читайте більше

Особливості державного фінансового контролю з фінансової та бухгалтерської звітності на прикладі Кіровоградської обласної лікарні
В умовах реалізації адміністративної реформи в Україні здійснюється безперервний пошук шляхів удосконалення форми та змісту державного управління. Порушуються питання не тільки стосовно оптимізації структури тих чи інших державних інституцій, а й переглядаються механізми організації держа ...

Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації обраної стратегії суб'єктом підприємницької діяльності
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні висуває нові вимоги до якісного рівня керування підприємством, характеру розв’язуваних при цьому завдань, а також до методів їхнього рішення. Це певною мірою стосується усіх самостійно господарюючих суб’єктів. Необхідна нова концепц ...