Меню сайта

Зниження собівартості продукції

Проведений аналіз за допомогою індексного прийому свідчить про те, що найприбутковішим видом продукції для цього підприємства став ярий ячмінь, адже індекс збитку становить 0,41, що є досить низьким показником, але те, що цей індекс є дуже погано. Також був проведений кореляційно-регресійний аналіз, за допомогою якого була створена кореляційно-регресійна модель, яка відобразила досить цікаву залежність факторів впливу від результативної ознаки. Результативна ознака та фактори впливу на неї формувалися у розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь. За фактори було взято:

продуктивність праці (тис. грн)

Середньорічна вартість авансованого капіталу на гектар (тис. грн)

Середньорічна вартість власного капіталу на гектар (тис. грн)

Питома вага продукції рослинництва до загальної виручки

- Середньорічна вартість товарної продукції на гектар (тис. грн)

Результативна ознака - валовий прибуток (збиток) (тис. грн). Кінцевим результатом кореляційно-регресійного аналізу стала вищенаведена модель:

Залежність прибутку від кожного фактора досить висока, але згідно із оцінкою значущості тільки один із п’яти параметрів є статистично значущим. В результаті, дана модель потребує більшої кількості даних для достовірної оцінки.

В цій роботі також розглянуто один із напрямків зниження собівартості товару на прикладі досліджуваного підприємства ТОВ «Адоніс», яке спеціалізується на виробництві зернових і технічних культур. Суть зниження собівартості полягає в тому, щоб зменшити витрати на оплату праці і відрахування на соціальні заходи.

Перейти на сторінку: 1 2 3 

Читайте більше

Сучасні форми та системи оплати праці
Робоча сила, як трактується в курсі економіки, - це сукупність фізичних і розумових можливостей людини, її здатність до праці. В умовах ринкових відносин «здатність працювати» робить робочу силу товаром. Але це не звичайний товар. Його відмінність від інших товарів складається в тому, що ...

Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...