Оборотність дебіторської заборгованості свідчить про те, що на кінець планового періоду кожні 39 днів дебіторська заборгованість перетворюється на кошти протягом звітного періоду.
Оборотність кредиторської заборгованості на кінець планового періоду свідчить про те, що в середньому кожні 49 днів кредиторська заборгованість перетворюється кошти.
Оборотність матеріально-виробничих запасів вказує на те, що на кінець періоду 11 днів потрібно для продажу (без оплати) матеріально-виробничих запасів. Тривалість операційного циклу на кінець планового періоду становила в середньому 51 день.
Оборотність основних засобів на кінець періоду свідчить про те, що 1 грн основних засобів принесла 2,79 грн продукції.
Оборотність власного капіталу на кінець планового періоду свідчить про те, що 1 грн власного капіталу приносить 1,80 грн виручки від реалізації продукції, тобто швидкість обороту власного капіталу становить 1,80.
. Коефіцієнт рентабельності
Рентабельність всіх активів на кінець планового періоду становить 0,285. Це свідчить про те, що для одержання 1 грн прибутку потрібно 0,285 грн, незалежно від джерела залучених коштів.
Рентабельність реалізації за чистим прибутком свідчить про те, що 1 грн виручки від реалізації принесла 0,175 грн валового прибутку.
Рентабельність власного капіталу становить 0,315 грн. Це свідчить про те, що 1 грн власного капіталу на кінець планового періоду принесло 0,315 грн чистого прибутку.
. Коефіцієнт платоспроможності (структури капіталу)
Коефіцієнт власності зменшився на кінець періоду порівняно з початком планового періоду. Тобто на початок періоду він становив 94% загальної суми пасивів підприємства, а на кінець періоду - 91%. Такі високі показники свідчать про стабільну фінансову структуру засобів, якій віддають перевагу кредитори. Тобто спостерігається невисока питома вага позикового капіталу і більш високий рівень засобів, забезпечених власними засобами підприємства. Це є захистом підприємства від великих втрат у періоди спаду ділової активності і гарантією одержання кредитів.
Коефіцієнт фінансової залежності зріс на кінець планового періоду порівняно з початком періоду. Тобто на початок планового періоду позиковий капітал становить 6,0%, а на кінець періоду 10,0% загальної суми активів підприємства. Такі низькі показники свідчать про стабільну фінансову структуру засобів, якій віддають перевагу кредитори. Тобто спостерігається невисока питома вага позикового капіталу і більш високий рівень засобів, забезпечених власними засобами підприємства. Це є захистом підприємства від великих втрат у періоди спаду ділової активності і гарантією одержання кредитів.
Загальний висновок по МП «Альфа»
До недоліків підприємства можна віднести:
Сильну зношеність основних засобів - необхідно провести відновлення бази основних засобів;
Через наявність можливості використовувати більше позикових коштів на високі показники фінансового стану фірми підприємству слід брати кредит;
Через наявність вільних грошових коштів та можливість широкого кредитування, підприємству слід розширювати обсяги виробництва;
До переваг підприємства можна віднести його стійкий фінансовий стан, що є дуже привабливим для кредиторів і інших суб’єктів господарської діяльності. Підприємство повинно прагнути постійно збільшувати розмір виручки від реалізації продукції. Розмір виручки завжди залежить від ступеня товарності виробництва, якості продукції, напрямків реалізації продукції та цін на неї. З цього виходить, що підприємство завжди повинно прагнути покращення якості продукції, вести гнучку цінову політику та постійно розширювати асортимент конкуренто спроможної продукцію.
Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок
часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона
стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного
життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її
теперішній економічний стан.
Макро ...
Проблеми та перспективи розвитку кредитних спілок в Україні
Актуальність
теми. Принципово новим в Україні в умовах трансформації економіки є створення
поряд з банками небанківських фінансово-кредитних інститутів. Закордонний
досвід свідчить про те, що небанківські фінансово-кредитні інститути відіграють
дуже важливу роль в економічному розвитку к ...