Дев'ятий етап є основним щодо оцінки інвестиційної привабливості. На цьому етапі аналізують фінансову сталість підприємства, його спроможність збільшувати обсяг капіталу та визначити вид залучення засобів. Наприклад, у разі високої частки залучених ресурсів подальше розширення капіталу можливе лише шляхом збільшення власного капіталу підприємства. При вагомому обсязі власного капіталу, навпаки, є можливість залучати довгострокові та короткострокові позикові кошти.
Оцінку фінансової сталості здійснюють виявленням значень та змін таких основних коефіцієнтів: концентрації власного капіталу, фінансової залежності, маневреності власного капіталу, концентрації позикового капіталу, структури довгострокових вкладень, довгострокового залучення позикових засобів, структури позикового капіталу, співвідношення позикових і власних засобів.
На десятому етапі оцінюють рентабельність виробничо - господарської діяльності та капітал підприємства. Визначають розміри чистого прибутку, рівень рентабельності виробництва конкретних видів продукції й основної діяльності, сукупного та власного капіталів, період окупності власного капіталу тощо. Для визначення найбільш рентабельних видів продукції доцільно провести аналіз виручки від реалізації та рентабельності продаж продукції. При необхідності також можлива оцінка ймовірності розширення ринків збуту, обсягів реалізації продукції тощо. На основі аналізу рентабельності продаж встановлюють який з видів продукції підприємства є найбільш перспективним дляінвестування та які перспективи розвитку підприємства. За результатами аналізу робиться висновок щодо доцільності інвестицій у підприємстві та про вид діяльності, який доцільно інвестувати.
На одинадцятому етапі узагальнюють результати проведеного аналізу і роблять висновки щодо інвестиційної привабливості підприємства та шляхів її підвищення. При цьому враховують результати оцінок, одержані на попередніх етапах. Перевага віддається найбільш важливим із них, які найвагоміше впливають на фінансовий стан, результативність виробничо - господарської діяльності та привабливість підприємства для потенційних інвесторів. Особливу увагу приділяють результатам оцінки фінансової сталості, ліквідності й ділової активності підприємства.
При позитивних висновках щодо оцінки інвестиційної привабливості визначають також види засобів, які можна залучати для фінансування діяльності підприємства (прямі вкладення у власний капітал підприємства, залучення довгострокових інвестиційних кредитів тощо), та терміни їх залучення. Також визначають основні пріоритети інвестування в основний або оборотний капітал підприємства. За умов позитивної оцінки інвестиційної привабливості здійснюють наступний етап аналізу і планування - розробку й аналіз інвестиційного проекту.
У випадку негативної оцінки інвестиційної привабливості підприємства, за результатами здійсненого аналізу розробляють антикризові заходи управління, а при необхідності визначають й основні форми, види та методи його санації. При цьому враховують можливості залучення зовнішніх джерел для фінансування санаційних заходів та оцінюють можливості мобілізації внутрішніх ресурсів. У разі необхідності розробки санаційних заходів, як правило, додатково здійснюють поглиблений аналіз ринкового і виробничого потенціалу підприємства.
Оцінка фінансової стійкості ТзОВ Імперія жирів
В умовах нестабільності економічного середовища та міжнародної фінансової
кризи виникає потреба у досконалому аналізі фінансового стану суб’єктів
господарювання, основним елементом якого є аналіз фінансової стійкості. Такий є
аналіз діяльності підприємства є досить важливим для його ділов ...
Шляхи підвищення фінансової стійкості ТзОВ «Імперія жирів»
фінансовий стійкість прибуток рентабельність
Одним з найбільш суттєвих наслідків переходу України до ринкової
економіки стала поява нових механізмів господарювання, які ґрунтуються на
принципах повної економічної самостійності підприємств, мінливості зовнішнього
середовища, а також високої інт ...