Найважливішим завданням аналізу фінансового стану бюджетної установи є оцінювання ефективності використання асигнувань із бюджету. Вирішення його пов'язане з аналізом динаміки матеріально-технічної бази та господарських взаємовідносин з іншими установами, підприємствами та організаціями.
Баланс виконання кошторису витрат характеризує стан усіх засобів бюджетної установи та їх джерел на певну дату (на початок і кінець звітного періоду), а також і їх зміну за звітний період у грошовій формі. Він складається за певною формою і має дві частини: актив і пасив.
В активі балансу показуються розміщення і напрям використання засобів у процесі виконання кошторису витрат і господарської діяльності. Тому в цій частині балансу переважають витрати з поточного утримання установи. Тут зазначаються вартість матеріальних цінностей у вигляді основних фондів і матеріальних запасів; заборгованості за окремими особами та організаціями, залишки невикористаних коштів у касі та на рахунках у банку; витрати на капітальне будівництво.
У пасиві балансу показуються джерела утворення засобів бюджетної установи, за рахунок яких були здійснені витрати і придбані матеріальні цінності. В цій частині переважають дані про фінансування. В пасиві відображаються кошти, за рахунок яких утворено фонди основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, тимчасові джерела у вигляді кредиторської заборгованості, фінансування капітального будівництва, доходи і прибуток.
Аналіз балансу виконання кошторису витрат починається з ознайомлення з його показниками, характеристики їх значення та динаміки за звітний період. Кількість і значення показників залежать від складності господарства, результатів господарської і фінансової діяльності установи.
Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній
літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у
визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до
визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства.
Для хар ...
Діяльність Пенсійного фонду України
Виробнича
практика студента забезпечує освоєння кваліфікації в відповідності з вимогами
навчального плану, сприяє закріпленню й поглибленню знань, привчає до праці в
сфері виробництва в умовах трудового колективу. Виробнича практика дозволяє
сформувати уяву про зміст й особливості своєї ...