Меню сайта

Аналіз майнового та фінансового стану малого підприємства

Умовно-постійними називаються витрати, сума яких не змінюється при зміні виручки від реалізації продукції. Графічно вони відображаються у вигляді горизонтальної прямої:

Це орендна плата, амортизаційні відрахування, знос нематеріальних активів, знос малоцінних та швидкозношуваних предметів, витрати на Утримання споруд, приміщень, послуги сторонніх підприємств та організацій, витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, витрати некапітального характеру, пов'язані з вдосконаленням технологій та організації виробництва, відрахування в ремонтний фонд, вирахування на обов'язкове страхування майна та інші види витрат. Умовно-постійні витрати аналізуються за абсолютною сумою.

Рисунок №1. Умовно - постійні витрати

Змінні витрати - витрати, сума яких змінюється пропорційно зміні обсягу виручки від реалізації продукції. Графічно змінні витрати можна представити так:

Рисунок №2. Змінні витрати.

Ця група включає: витрати на сировину, транспортні витрати, витрати на оплату праці, паливо, газ, електроенергію для виробничих потреб, витрати на тару та пакування, відрахування на соціальне страхування, в пенсійний фонд, в фонд зайнятості, та ін. Змінні витрати аналізуються шляхом співставлення рівня витрат у відсотках до обсягу виручки.

Поділ витрат на умовно-постійні та змінні дозволяє показати залежність між виручкою від реалізації продукції, собівартістю та розміром прибутку від реалізації продукції. [37]

Аналіз рентабельності підприємства дає змогу визначити ефективність вкладення коштів у підприємство та раціональність їхнього використання.

Аналіз рентабельності підприємства здійснюється шляхом розрахунку таких показників: рентабельності активів, рентабельності власного капіталу, рентабельності реалізації, рентабельності продукції, рентабельності виручки та рентабельності чистих активів. Вихідними даними для обчислення цих показників є дані балансу підприємства та звіту про фінансові результати про: прибуток від операційної діяльності, обсяг активів, чистий прибуток, власний капітал, чиста виручка від реалізації продукції, собівартість реалізованої продукції, виручка від реалізації та поточні зобов'язання.

Рентабельність активів розраховується так:

(Прибуток від операційної діяльності/обсяг активів)*100

Рентабельність власного капіталу:

(Чистий прибуток/власний капітал)*100

Рентабельність реалізації:

(Прибуток від операційної діяльності/чиста виручка від реалізації продукції)*100

Рентабельність продукції:

(Прибуток від операційної діяльності/собівартість реалізованої продукції)*100

Рентабельність виручки:

(Прибуток від операційної діяльності/виручка від реалізації продукції)*100

Рентабельність чистих активів:

(Чистий прибуток/(обсяг активів - поточні зобов'язання)*100 Розраховані показники заносяться до таблиці.

Аналіз ділової активності дає змогу проаналізувати ефективність основної діяльності підприємства, що характеризується швидкістю обертання фінансових ресурсів підприємства.

Аналіз ділової активності підприємства здійснюється шляхом розрахунку таких показників (коефіцієнтів): коефіцієнта обороту оборотних активів, коефіцієнта оборотності дебіторської заборгованості, коефіцієнта оборотності матеріальних запасів, коефіцієнта оборотності кредиторської заборгованості, тривалості одного оберту дебіторської та кредиторської заборгованостей, запасів та активів.

Вихідні дані, які використовуються для розрахунку цих показників такі: чистий дохід від реалізації продукції, середній обсяг оборотних активів

всього, собівартість реалізованої продукції, середній обсяг запасів, середній обсяг дебіторської заборгованості, середній обсяг кредиторської заборгованості.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Аналіз формування та розміщення фінансових ресурсів кредитної спілки
Сучасний етап розвитку національної економіки України характеризується пошуком найефективніших важелів та інструментів ведення виробничо-господарської діяльності. Підвищення ролі приватної власності, розвиток фондового ринку, активізація зовнішньоекономічної діяльності потребують удоскон ...

Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...