Меню сайта

Аналіз фінансово-кредитної та організаційної діяльності спілки

Достовірність і повнота річної звітності кредитної спілки повинна бути підтверджена незалежним аудитором (аудиторською фірмою), визначеним загальними зборами кредитної спілки. Аудиторський висновок подається Уповноваженому органу та представляється загальним зборам кредитної спілки.

Результати фінансової діяльності кредитної спілки визначаються на підставі річної звітності, включаючи баланс та звіт про доходи і витрати. Звітність про фінансово-господарську діяльність за рік підлягає затвердженню загальними зборами членів кредитної спілки. Перевірка діяльності кредитної спілки здійснюється відповідно до законодавства України та статуту кредитної спілки. Внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Кошти, що належать членам кредитної спілки, використовуються для надання кредитів членам кредитної спілки, а у разі наявності тимчасово вільних коштів членів кредитної спілки - можуть розміщуватися спілкою на депозитних рахунках в установах банків, які мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян, і в об'єднаній кредитній спілці, а також у державні цінні папери, перелік яких встановлюється Уповноваженим органом.

Проведений аналіз виявив організаційні недоліки роботи кредитної спілки „Фаворит-Миколаїв”, а саме:

. В місті Миколаєві нараховується вісім відділень, за якими немає чіткого закріплення кредитних інспекторів. Вони працюють за графіком, що складається в останні дні попереднього місяця, і переходять з одного відділення до іншого. Це негативно впливає на діяльність спілки, особливо на стосунки з клієнтами, що мають заборгованості та призводить до порушення касової дисципліни.

. У спілки практично відсутня рекламна діяльність. Це частково пояснюється тим, що основною метою створення кредитної спілки „Фаворит” є просування товарів мережі магазинів „Фокстрот”. Але багато людей не знають про існування такої спілки і можливості одержати кредит на придбання побутової техніки. Про це свідчить і той факт, що коли напередодні 9 травня „Фокстрот” провів акцію надання кредитів з нульовим першим внеском, то кількість виданих кредитів збільшилася у 2,5 рази. Але ця рекламна акція не була відпрацьована, що призвело до суперечок між клієнтами та адміністрацією. Наприклад, були обмеження за віком клієнта (до 65 років), а напередодні свята кредити хотіли отримати ветерани війни; жорсткі умови відбору не дозволили отримати введені і на види побутової техніки: тільки телевізори і холодильники на суму до 3000 гривень та ін.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 

Читайте більше

Аналіз формування та розміщення фінансових ресурсів кредитної спілки
Сучасний етап розвитку національної економіки України характеризується пошуком найефективніших важелів та інструментів ведення виробничо-господарської діяльності. Підвищення ролі приватної власності, розвиток фондового ринку, активізація зовнішньоекономічної діяльності потребують удоскон ...

Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації обраної стратегії суб'єктом підприємницької діяльності
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні висуває нові вимоги до якісного рівня керування підприємством, характеру розв’язуваних при цьому завдань, а також до методів їхнього рішення. Це певною мірою стосується усіх самостійно господарюючих суб’єктів. Необхідна нова концепц ...