Меню сайта

Облік капітальних інвестицій

1. Вкладання коштів у матеріальні активи (основні засоби).

2. Вкладання коштів у нематеріальні активи (інновації).

3. Інвестування приросту оборотних активів.

Капітал підприємства може поділятися на дві групи: власний і залучений. Співвідношення власного та залученого капіталу і визначає ефективність проекту.

До традиційних способів фінансування проекту належать:

. Фінансування шляхом передавання частки акціонерного капіталу:

o Залучення компанії або приватної особи в якості партнера в закрите акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю;

o Перетворення підприємства у відкрите акціонерне товариство і проведення відкритої підписки на акції;

o Венчурне фінансування. Венчурний фінансист поділяє ризик з ініціатором проекту, при цьому сподівається отримати більш високий прибуток;

2. Фінансування шляхом отримання позики:

o 3 використанням традиційних інструментів позичкового

фінансування;

o Фінансування шляхом лізингу (оренди);

3. Фінансування шляхом отримання іноземних кредитів.

2.Основні етапи політики управління портфелем реальних інвестицій на підприємстві:

1. Аналіз стану реального інвестування в попередньому періоді.

2. Визначення загального обсягу реального інвестування в майбутньому періоді.

3. Визначення форм реального інвестування.

4. Підготовка бізнес - планів реальних інвестиційних проектів.

5. Оцінка ефективності окремих реальних інвестиційних проектів.

6. Формування портфелю реальних інвестицій.

7. Забезпечення реалізації окремих Інвестиційних проектів та програм.

3. Здійснюючи оцінку поточного стану будь-якої компанії

, фінансові менеджери проводять фінансовий аналіз. Це основний метод оцінки та прогнозування фінансового стану компанії на основі даний бухгалтерського обліку та звітності. Його основне завдання - оцінити фінансовий стан підприємства, виявити можливості підвищення ефективності його функціонування за допомогою раціональної фінансової політики, оцінити напрями розвитку підприємства виходячи із потреб у фінансових ресурсах. На основі проведеної роботи, можна зробити висновки про порядок фінансового забезпечення капітальних вкладень:

1

. Оцінка фінансового та майнового стану підприємства. Основні його показники допоможуть фінансовому менеджеру вибрати найбільш вдалий проект та найбільш доцільно вкласти кошти:

1. На основі вихідних даних "Балансу" підприємства за останні 3-5 років складається агрегований "Баланс", де вказується стан активів так пасивів на 1 січня певного року, їх структура та темпи приросту, проводиться горизонтальний та вертикальний аналіз всіх показників.

o Для характеристики майнового стану можна залучати відносні аналітичні показники.

o Основні групи показників, які можуть бути рекомендовані при аналізі фінансового стану малого підприємства такі:

1. Показники ділової активності (оборотності);

2. Показники рентабельності (прибутковості).

За результатами аналізу робиться висновок щодо прибутковості або збитковості діяльності підприємства, тенденцій зміни фінансових результатів діяльності підприємства порівняно з попередніми періодами, основних чинників, що вплинули на формування кінцевих результатів господарської діяльності підприємства. І саме ця інформація є необхідною передумовою прийняття правильних інвестиційних рішень.

2.

Потребу в додаткових інвестиціях, якщо вони необхідні, для фірми необхідно відобразити в плановому балансі. В частині „Активи" вказуються об'єкти інвестування, тобто на що потрібні кошти, а в частині „Пасиви" робиться повних опис джерел фінансування.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Експорт та імпорт капіталу
Актуальність теми. Кожна країна володіє певними інвестиційними ресурсами, що склада­ються з її власних (національних) та іноземних інвестицій. Ці ресурси можуть використовуватися як для внутрішнього, так і для зарубіжного інвестування. напрямком руху інвестиційних ресурсів пов'язані поня ...

Податкова система України та її розвиток в сучасних умовах
Актуальність. Ідеальна податкова система не функціонує в жодній країні світу. Сучасна податкова система України зберігає низку суттєвих недоліків, які є системними. По-перше, витрати платників на виконання вимог податкового законодавства лишаються надмірно високими. По-друге, відсутніс ...