Після закінчення засідання конкурсна комісія складає протокол, в якому зазначаються такі відомості:
Ø умови конкурсу;
Ø пропозиції учасників конкурсу;
Ø мотивації вибору переможця;
Ø відомості про учасників конкурсу.
Протокол підписують усі члени конкурсної комісії, після чого його надсилають до відповідного органу приватизації, а також учасникам конкурсу.
Результати конкурсу затверджує орган приватизації.
Не пізніше як у 5-денний термін з дня затвердження органом приватизації результатів аукціону, конкурсу між покупцем і продавцем укладається договір купівлі-продажу об'єкта приватизації.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" порушення правил оголошення та проведення аукціону, конкурсу, передбачені цим законом, можуть бути підставою для визнання судами недійсними угод, укладених на аукціоні, конкурсі.
Так, рішенням арбітражного суду м. Києва від 26 квітня 1996 р. був визнаний недійсним протокол засідання конкурсної комісії від 4 жовтня 1995 р. № 9 у частині визначення переможця некомерційного конкурсу з продажу майна державного підприємства "Стенограф" у зв'язку з порушенням вимог законодавства про приватизацію. Переможцем другого етапу і остаточним переможцем було оголошено науково-виробниче комерційне підприємство "Літа", яке подало план експлуатації об'єкта, що не відповідає вимогам законодавства: в ньому не було пропозицій щодо ціни продажу об'єкта, зобов'язань щодо умов конкурсу та додаткових зобов'язань щодо подальшої експлуатації об'єкта. Були також порушені відповідним представництвом Фонду державного майна України вимоги законодавства щодо порядку опублікування інформації та в'щомостей про об'єкт, який підлягає продажу за конкурсом, в "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію" Фонду державного майна України.
Арбітражна наглядова колегія Вищого арбітражного суду України, переглянувши матеріали вищезгаданої арбітражної справи, також засвідчила порушення вимог законодавства про приватизацію під час проведення некомерційного конкурсу другого етапу з продажу майна державного підприємства "Стенограф" і залишила рішення арбітражного суду м. Києва без змін.
Продаж пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, відповідно до плану приватизації здійснюється шляхом проведення комерційного чи некомерційного конкурсів у порядку, передбаченому Положенням про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації1, затвердженим наказом фонду державного майна У країни, Антимонопольного комітету України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 4 серпня 1997 р. № 821/55-01/204.
Договір купівлі-продажу пакета акцій відкритого акціонерного товариства, створеного у процесі приватизації, укладається на підставі протоколу про визначення остаточного переможця конкурсу, затвердженого органом приватизації.
У разі продажу акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, крім продажу їх пакетом згідно з планом приватизації, договір купівлі-продажу як єдиний документ не укладається.
Так, пільговий продаж акцій такого відкритого акціонерного товариства громадянам України, які згідно з чинним законодавством мають право на пільгове придбання акцій, здійснюється у порядку, передбаченому Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 4 лютого 1993 р.
Оплата акцій відкритого акціонерного товариства проводиться у відповідних установах банку дорученнями про переказ на рахунок цього акціонерного товариства приватизаційного майнового сертифіката чи його залишку з депозитного рахунку громадянина чи власних коштів громадянина з його іменного рахунку, а також шляхом прийняття акціонерним товариством готівкою приватизаційного майнового сертифіката, на який виписується прибутковий касовий ордер. Відкрите акціонерне товариство перераховує отримані кошти та кошти, прийняті до оплати з депозитних рахунків, платіжними дорученнями до відповідних позабюджетних фондів приватизації і видає акції громадянам, а також надсилає цінними листами працівникам підприємства, громадянам України, які в місячний строк не отримали їх особисто.
Кредитні картки
В
отанні часи банками приділяється велика увага до операцій з використанням
пластикових карток. Одною з причин такої уваги є зміни, які зараз відбуваються
на ринку банківських послуг. Стартовий період розвитку банківських структур в
нашій країні близький до завершення. Цей період характе ...
Формування Державного бюджету України
Державні фінанси є основою економічного життя держави, зростання
матеріального добробуту населення. Переважна частина державних фінансових
ресурсів зосереджується в бюджетах різних рівнів, які створюють бюджетну
систему держави.
Бюджет завжди був важливим інструментом впливу на розвито ...