Меню сайта

Процедура санації

Санація являє собою систему мір, які здійснюються під час виробництва по справі про банкрутство з ціллю попередження визнання боржника банкрутом і його ліквідації, направлення на оздоровлення фінансово-гсподарського положення боржника, а також задоволення у повному розмірі чи частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктурізації підприємства, боргів та капіталу і зміну організаційно-правової і виробничої структури боржника.

3.2 Сутність введення процедури санації

Закон містить у собі дві основні процедури, які по своїй суті оновлюють механізм платоспроможності. Це санація та мирова угода. Основною формою фінансового оздоровлення боржника є санація. Санація можлива тоді, коли у боржника є реальна можливість встановити свою платоспроможність.

Процедура санації триває протягом 12 місяців і може бути подовшена не більше ніж на 6 місяців.

Санація вводиться господарчим судом по ходатайству комитету кредиторів і слідує за процедурою розпорядження майном.

З моменту введення процедури санації арешт на майно боржника по розпорядженню його майном може бути наложений виключно у рамках процедури санації. Загальна схема проведення процедури санації наведена на рис.1.

Рисунок.

Рис. 1 Схема процедури санації

Керуючий санацією

Важливою процесуальною фігурою у процедурі санації є керуючий санацією. Він призначається господарчим судом одночасно з введенням процедури санації. Кандидатуру керуючого санацією предлагає господарчому суду комітет кредиторів.

На відміну від розпорядника майном, керуючий санацією об,єднує у собі керівника і органи керування боржника.

У процедурі санації важливо вирішити три задачі:

- необхідно визначити засоби поновлення платоспроможності власності боржника;

- підготувати умови для реалізації таких засобів;

- виконати усі встановлені задачі і погасити заборгованість перед кредиторами.

Процедура санації боржника реалізується за допомогою плана санації. План санації представляє собою комплексну програму фінансовго оздоровлення боржника та використання спеціальних мір з встановлення платоспроможності боржника і строк їх реалізації.

У плані санації повинен передбачатися строк втановлення платоспроможності.

План санації розробляється арбітражним керуючим протягом трьох місяців з моменту введення процедури санації.

У Законі встановлений механізм реалізації у процедурі санації такіх мір фінансового оздоровлення боржника, як продажа цілосного комплексу і частини майна боржника.

Продаж майна проводиться на торгах.

Якщо майно боржника не було продане на перших торгах, то воно виставляється на повторні, якщо інше не передбачено планом санації.

Завершення процедури санації

За ітогами процедури санації арбітражний керуючий надає письмовий звіт зборам кредиторів не пізніше чим за 15 днів до закінчення встановленого строку процедури санації чи при наявності основ для його дострокового припинення.

Звіт керуючого санацією повинен мати:

- баланс боржника на останню звітну дату;

- облік прибутків та збитків боржника;

- дані о наявності вільних грошових коштів боржника, які можуть бути спрямовані на задоволення потреб кредиторів боржника;

- дані з дебіторської зоборгованості боржника на дату подачі звіту;

- інша інформація о можливості погашення кредиторської заборогованності, яка залишилась.

Перейти на сторінку: 1 2

Читайте більше

Державний бюджет і бюджетна політика
Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають: · виділення ланок бюджетної системи; · наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між ...

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...