Показники рентабельності, розраховані в даній таблиці, свідчать про неефективне використання на протязі 1997 року кредитних ресурсів залучених у 1 кварталі 1997 року. Динаміка показників рентабельності зображена на Графіку 3.
З графіку динаміки показників прибутковості можна побачити, що в 3 кварталі 1997 року рентабельність власних коштів і рентабельність всіх активів підвищилась. Цей факт говорить про те, що в цей період підприємство отримало результати від використання кредитних ресурсів ( т.б. воно зібрало врожай горошку, переробило його і в 3 кварталі 1997 року більшу частину готової продукції реалізувало). Однак, на графіку видно, що рентабельність реалізації в цей період значно впала – це говорить про те, що підприємство не отримало очікуваного прибутку, через те, що впала ціна реалізації на консервований горошок.
Табл. 4. Показники використання капіталу.
Дані таблиці свідчать, що залучення кредитних ресурсів призвело до пожвавлення обігу всіх активів підприємства . Ці процеси, на прикладі фондовіддачі та фондоємкості, змальовані на Графіку 4.
Згідно графіку фондовіддача зростала до 4 кварталу 1997 року, а це свідчить про те, що основні фонди використовувались достатньо ефективно. Саме в цей період, а саме з 1-го кварталу 1997 року, підприємство отримало кредит під закупівлю насіння горошку та повністю використало його. Падіння фондовіддачи з середини 4-го кварталу говорить про те, що підприємство не отримало прибутку від реалізації горошку. Пропорційно фондовіддачи змінювалась і фондоємкість на підприємстві.
Проаналізувавши загальний фінансовий стан підприємства, ми можемо зробити висновок, що для поповнення своїх оборотних коштів підприємство, в 1997 році, використало кредитні ресурси, але не досить вдало.
Міжбюджетні трансферти України
Однією
з важливих передумов забезпечення комплексного розвитку бюджетної системи є
формування дієвого фінансового механізму регулювання міжбюджетних відносин.
Історично
склалося, що рівень економічного розвитку областей,
міст обласного значення та районів є різним.
Для
економічног ...
Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній
літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у
визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до
визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства.
Для хар ...