Враховуючи свої зобов”язання, що до цільового використання кредитних коштів, кооперативом “Контакт” було закуплено насіння горошку на суму 22000$ США у голандської фірми Bakker Brothers, що составило 12,5 т. Відповідно до валютного курсу, який був встановлений НБУ на момент закупівлі продукції (1,84 грн = 1$ США) , загальна сума составила 40 480 грн.
Оскільки поставка насіння горошку здійснювалась із-за кордону, то кооперативу необхідно було заплатити за митне оформлення 0,6 екю за 1 кг плюс 20% ПДВ, що в загальній сумі составило 27 221 грн.
Вартість страховки транспортних засобів відповідно до договору про заставу составила 2 485 грн. Послуги нотаріуса при цьому составили 110 грн.
Загальна сума відсотків за використання кредиту протягом дев”яти місяців составила 7649 грн.
Кооперативом “Контакт” були здійснені закупки добрив для вирощування горошку:
· аміачної селітри на суму 273 грн.
· суперфосфату на суму 900 грн.
Загальна сума, яка була витрачена на закупівлю добрив составила 1173 грн.
Для захисту врожаю фірмою були придбані засоби захисту рослин на суму 5 129 грн.
Також було придбано паливо на суму 2 200 гнр.
Після збору врожаю кооперативом “Контакт”, згідно договору з агрофірмою “Колос”, останній були виплачені кошти в обмін на 50% врожаю. Враховуючи ціну горошку, яка склалась на день реалізації на біржі, загальна сума виплати агрофірмі “Колос” составила 2m 466 грн.
Враховуючи всі витрати, які були пов”язані з придбанням, посівом та вирощуванням горошку, а також враховуючи суму кредиту (22000$) – загальні витрати составили 93 151 грн.
На посів насіння горошку було використано 50 га посівних угідь. Фірма, згідно до технікоекономічного обгрунтування, розраховувала зібрати врожай з розрахунку 2 500 кг з 1 га, що в загальній кількості повинно було составити 125 000 кг. Однак, в зв”язку з неприйнятними погодними умовами, які відбувались під час збору врожаю, врожайність гороху составила 984,2 кг з 1 га, що в загальній кількості дорівнювало 49 210 кг.
Зібравши врожай кооперативом “Контакт” було вирішено віддати на переробку 39 660 т горошку. Сорність горошку составляє 9%, тому для переробки було використано 36 295 кг. Фірма заключила договір з Катеринопольським овочеконсервним заводом (див. дод. ).
Згідно з договором, овочеконсервний завод зобов”язаний:
· прийняти у кооператива “Контакт” на переробку горошок та виготовити консерви “Горошок зелений” розфасовкою 0,5 литри;
· надати всі необхідні компоненти для виготовлення консервів, а також стеклотару та упаковку, яка б забезпечувала зберігання товару та охороняла від пожкоджень під час транспортування;
· дотримуватись всіх існуючих норм що до розходу сировини на виготовлення консервів;
· забезпечити якість консервів, яка б відповідала вимогам діючого ГОСТу на даний вид продукції.
Згідно з договором виготовлена продукція розподілялась наступним чином:
· 40% виготовлених консервів горошку передаються кооперативу "Контакт" безкоштовно;
· 60% залишаються в розпорядженні овочеконсервного заводу але можуть бути передані кооперативу “Контакт” з попередньою оплатою з розрахунку 80 копійок за склянку.
В зв”язку з тим, що на момент реалізації продукції, вартість консервів знизилась до 0,75 грн. Кооператив не використав своє право що до можливості закупівлі 60% продукції за ціною 0,80 грн.
Облік фінансових результатів підприємства та оцінка інвестиційної привабливості підприємств агропромислового комплексу (на матеріалах Агрофірми Маяк)
облік фінансовий оздоровлення
Функціонування
України як незалежної самостійної держави стало початком бурхливих змін у
соціально-економічному житті країни. У цих умовах перебудову господарської
діяльності підприємств спрямовано на оволодіння механізмом ринкових відносин і
поставлено н ...
Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні
дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних
відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з
найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...