Через цінову конкуренцію продавці впливають на попит головним чином за допомогою зміни в ціні. Нецінова конкуренція мінімізує ціну як чинник споживчого попиту, виділяючи товари або послуги за допомогою просування, упакування, постачання, сервісу, приступності й інших маркетингових чинників. Ніж унікальне пропозиція продукції з погляду споживачів, тим більше в маркетологів волі у встановленні цін вище, чим у конкуруючих товарів.
При ціновій конкуренції продавці рухаються по кривої попиту, підвищуючи або понижуючи свою ціну. Це гнучкий інструмент маркетингу, оскільки ціни можна швидко і легко змінити, з огляду на чинники попиту, витрат або конкуренції. Однак із усіх контрольованих перемін у маркетингу конкурентам легше усього дублювати саме цю, що може привести до стратегії копіювання або навіть цінової війни. Більш того, уряд стежить за ціновими стратегіями.
При неціновій конкуренції продавці переміщають криві попиту споживачів, роблячи натиск на відмінних рисах свій продукції. Це дозволяє фірмі збільшити збут при даній ціні або продавати початкову кількість по більш високій. Ризик при цьому зв'язаний із тим, що споживачі можуть не розглядати пропозиції продавця як кращі, чим у конкурентів. У цьому випадку вони будуть купувати більш дешеві товари, що, на їхню думку, аналогічні більш дорогим.
Компанія, що діє при значеннях P1 Q1, може збільшити збут, знизивши свою ціну до P2. Це збільшить попит до Q2. Фірма, що базується на ціновій конкуренції, повинна знижувати ціни для збільшення збуту.
Роль кредиту в діяльності підприємства
Комерційний кредит - історично перша форма кредитних відносин.
Практика відстроченого платежу в обмін на негайно одержувані
товари існувала ще на ранніх стадіях
розвитку товарного обміну. Комерційний кредит
(продаж товарів з відстрочкою платежу) виник й утвердився
внаслідок сталого не ...
Дохідна частина бюджету (на прикладі міста Львова)
Із визнанням України країною з ринковою економікою суттєво зростає
необхідність інтегрування фінансових інститутів місцевого самоврядування у
світогосподарський комплекс міжнародного економічного співробітництва і з цією
метою прийняття низки рішень, що передбачають реформування бюджетної ...