Отже, хоча за назвами книговидання збільшується, але одночасно тиражі зменшуються, що не є випадковістю. Зменшується платоспроможність не тільки пересічних покупців, а й бібліотек, фінансування яких із кожним роком погіршується. Випуск і річні тиражі періодичних видань і видань, що продовжуються, різними мовами в 1988-1998 рр. показано нарис. 7, 8. Загалом у 1998 році видавалося 1009 періодичних видань і видань, що продовжуються. З них українською мовою — 463 назви видань, російською — 267, українською та російською — 201 . іншими — 76. За тиражами, відповідно, 9530,9; 43767,3; 3057,2* та 552,8 тис. прим.
Випуск і річні тиражі газет різними мовами в 1988-1998 рр.
За даними Книжкової палати України, у 1998 р. видавалось 2759 назв газет, з них: 1394 — українською мовою, 1193 — російською, 131 — українською та російською мовою. 41 — іншими мовами, що становить 3167,3 млн. прим. Загальний тираж, за мовами відповідно;
1166,7млн. прим,; 1918,9 млн. прим.;71980,3 тис. прим. та 9846,6тис.прим.
25
Загалом у 1999 році кількість назв періодичних видань і видань, що продовжуються, збільшилась на 192, а газет — на 113;
тиражі, відповідно, на 37 млн. прим. і 826 млн. прим. Таким чином видання періодики в Україні збільшується.
висновок
Подавши ситуацію, що склалася у видавничо-поліграфічній сфері України, я дійшов висновку, що складність і суперечливість обставин вимагають рішучих дій.
Зростання темпів падіння обсягів національного книговидання і інших видів друкованої продукції, що супроводжується активним проникненням на вітчизняний ринок зарубіжного виробника, пояснюється не лише технічною відсталістю, нерозвиненістю внутрішньої сировинної бази, а й відсутністю у підприємств обігових коштів, непомірним податковим тиском. Галузь все ще значною мірою залежить від імпорту, залишається недосконалою система кредитування, жорсткими і несприятливими є положення чинного законодавства щодо податків, мита, тарифів.
Життя диктує потребу прискореного переоснащення галузі, координації дій підприємств поліграфічної промисловості. Підвищення ефективності їхньої роботи як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, стало сьогодні запорукою перспективних напрямів розвитку і вдосконалення поліграфічної та книговидавничої справи в Україні в цілому. Нового змісту набирають взаємостосунки із суміжними галузями народного господарства, взаємодія державного і приватного секторів.
тПЮМВЮИГХМЦ ЪЙ ЕТЕЙРХБМЮ ЯХЯРЕЛЮ АЁГМЕЯС
ПaМВaИГХМЦ АЁГМЕЯ ДНЦНБЁП
мaФaКЭ Мe Бci ЛoФСРЭ АСРХ БДaКХЛХ ОiДОПХ╨ЛЖЪЛХ. дКЪ ЖЭoЦo МeoАУiДМo ИРХ
Мa ПХГХЙ, ОocРiИМo ЬСЙaРХ МoБaРoПcЭЙi iДe©, a РaЙoФ МeБeКХЙa ДoКЪ aБaМРЧПХГЛС.
аaЦaРo УРo Г КЧДeИ oАeПeФМi i Мe ИДСРЭ Мa ПХГХЙ, a БiДДaЧРЭ ОeПeБaЦС ТoПЛi
ОiДОПХ╨ЛМХЖЭЙo© ДiЪКЭМocРi, Ыo МaД ...
╡ОНРЕВМХИ ЙПЕДХР
пНГБХРНЙ ПХМЙНБХУ БЁДМНЯХМ Б сЙПЮ©МЁ ЯРБНПХБ ОЕПЕДСЛНБХ ДКЪ
ТНПЛСБЮММЪ РЮ ПНГБХРЙС ЁОНРЕВМНЦН ПХМЙС. бЮФКХБЁЯРЭ ИНЦН ДКЪ БЁРВХГМЪМН©
ЕЙНМНЛЁЙХ БХГМЮВЮ╨РЭЯЪ РХЛ, ЫН БЁМ ДНЯХРЭ ЮЙРХБМН ТНПЛС╨ ЁМБЕЯРХЖЁИМЁ ОПНЖЕЯХ,
ЯРБНПЧ╨ СЛНБХ ДКЪ ЖЁКЕЯОПЪЛНБЮМНЦН РЮ ЙНЛОКЕЙЯМНЦН ПНГБХРЙС НЙПЕЛХУ ЦЮКСГЕИ
...