Меню сайта

Аналіз показників фінансової стійкості підприємства

Частина власного капіталу в загальній сумі фінансових ресурсів становить більше 50%, тобто коефіцієнт автономії 0,757 порівняно з 2009 роком зріс на 0,043.

Такий показник характеризує можливість підприємства виконати свої зовнішні зобов'язання за рахунок використання власних активів, його незалежність від позикових джерел.

Коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів дорівнює 0,321, означає, що на кожну 1 грн. власних коштів, вкладених в активи підприємства, припадає З2 коп. позикових коштів. Зниження рівня цього показника 0,08 в динаміці означає послаблення залежності підприємства від інвесторів і кредиторів, тобто відповідне збільшення фінансової стійкості.

Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобам розраховується як відношення величини власних оборотних коштів до величини матеріальних оборотних активів підприємства перевищує нормативне (не менше 50 %), а саме становить 0,800, порівняно з 2009 роком зріс на 0.041 показує якою мірою матеріальні запаси покриті власними джерелами.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу показує, яка частина власного капіталу використовується для фінансування поточної діяльності, тобто яку частину вкладено в оборотні кошти, а яку - капіталізовано. Частка власного капіталу в власних оборотних коштах на початок 2010 року складає 0,363 а на кінець звітного періоду 0,364. Збільшення коефіцієнта на звітну дату на 0,001 слід оцінити позитивно тому, що за рахунок власних оборотних коштів покривається основна частина виробничих запасів і розрахунків з дебіторами.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу розраховується як відношення власних оборотних коштів до власного капіталу (норматив >0,3).

Коефіцієнт постійного активу у звітному періоді складає 0,636 показує частку необоротних активів у джерелах власних коштів, порівняно з 2009 роком цей показник знизився на 0,001 що не є суттєвим. В нашому прикладі значення індексу постійного активу досить високе.

Дуже важливим показником фінансової стійкості є коефіцієнт реальної вартості майна підприємства. Він визначає, яку долю в вартості майна складають основні засоби виробництва. Коефіцієнт розраховується як відношення сумарної величини основних засобів (по залишковій вартості) до вартості майна підприємства за підсумком балансу (валюти балансу). На кінець 2010 року цей показник склав 0,800, порівняно з початком року він зріс на 0,041 (норма не менше 50%).

Цей показник вказує на позитивний рівень виробничого потенціалу підприємства, забезпеченість виробничого процесу засобами виробництва.

Коефіцієнт зносу основних засобів-коефіцієнт рівний відношенню суми нарахованої амортизації до первісної вартості основних засобів. Коефіцієнт показує, на скільки амортизовані основні засоби, тобто якою мірою профінансована їхня можлива майбутня заміна по мірі зносу. На початок 2010 року показник склав 0,322, на кінець звітного року знизився на 0,002, такі дані нижче 50% є позитивними.

Аналіз фінансової стійкості показав наявність у підприємства можливостей по залученню додаткових позикових засобів без ризику втрати фінансової стійкості, здатність погасити поточні зобов'язання за рахунок активів різного ступеня ліквідності.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Проблематика майнового оподаткування
В умовах формування ринкових форм господарювання та фінансової кризи розвиток податкового законодавства має суттєве значення. Протягом тривалого періоду науковцями та експертами досить активно обговорюється тема оподаткування майна. На сьогодні оподаткування майна в Україні представлене ...

Аналіз державного боргу України
Державна заборгованість - одна з характеристик сучасних національних економік. У теперішній час майже неможливо знайти державу, яка була б спроможна обходитися без запозичень. Використання державою позик зумовлено нестачею власних фінансових ресурсів, необхідних для виконання боргових зоб ...