Коефіцієнт оборотності оборотних засобів (Ко) - це відношення виручки (валового доходу) від реалізації продукції, без урахування податку на додану вартість та акцизного збору (ф.2), до суми оборотних засобів підприємства (ф.1).
Зменшення значення Ко на 0,462 на кінець звітного періоду в порівнянні з його значенням на початок року свідчить про уповільнення обороту оборотних засобів, зменшення коефіцієнта відмічається по всім статям, крім дебіторської заборгованості, яка на кінець звітного періоду збільшилась на 10,755 оборотів. Висока оборотність дебіторської заборгованості відображає поліпшення платіжної дисципліни покупців (а також інших контрагентів) - своєчасне погашення покупцями заборгованості перед підприємством і (або) скорочення продажів з відстрочкою платежу (комерційного кредиту покупцям). Показником ефективності використання оборотних засобів є також час обороту (Чо) - тривалість в днях одного обороту. Він визначається як відношення кількості календарних днів звітного періоду до коефіцієнту оборотності. Період обороту оборотних коштів зріс на 1,493 днів порівняно з 2009 роком, збільшення періоду обороту відмічається по всім статтям і є негативною тенденцією. Період оборотності дебіторської заборгованості зменшився на 1,968 днів, такий показник є позитивним тому, що дебітори швидше розраховуються за товар.
Таким чином, сповільнення обороту поточних активів на 1,5 днів вимагає залучення в оборот додаткових коштів на 79,9 тис. грн.(19269,1/360*1,493). А оскільки оборотність поточних активів у звітному році становила 10,323 рази, то сума додаткових залучень за весь рік коштів становитиме 824,8 тис. грн.(79,9*10,323).
Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його оптимізації
Поняття
банку органічно пов’язане з поняттям ризику, через те, що банки виконують
функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку. Найскладнішим і наібільш важко
прогнозованим з фінансових ризиків є кредитний. Його складність пояснюється
великою кількістю факторів, що чинять вплив на йо ...
Бюджетування та контролінг на підприємстві
Останнім часом підприємства найчастіше застосовують систему бюджетного
планування, яка впроваджується з метою економії фінансових ресурсів, скорочення
невиробничих витрат, більшої гнучкості в управлінні і контролі за собівартістю
продукції, а також підвищення точності планових показників. ...