Прибуток (збиток) від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат. (163,2+171,9-43,0-97,2-174,2=20,7 тис. грн.)
Прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (прибутків), фінансових та інших витрат (збитків). (20,7+37,9+19,1-34,6-18,6=24,5 тис. грн.)
Згідно даних прибуток від звичайної діяльності до оподаткування у звітному році зменшився на 24,5 тис. грн., на ці зміни вплинуло вперш за все зменшення собівартості реалізованої продукції на 294,0 тис. грн., відбулася зміна обсягу реалізації. Зменшився доход від реалізації продукції на 544,3 тис. грн., тим самим зменшився валовий прибуток на 163,2 тис. грн. Відбулося зменшення витрат на збут, адміністративні та інші операційні витрати 314,1 тис. грн., зменшення інших операційних доходів на 171,9 тис. грн. Відбулося зменшення прибутку від операційної діяльності на 20,7 тис. грн. Враховуючи зменшення фінансових та інших доходів на 57,0 тис. грн. та зменшення тих самих витрат на 64,0 тис. грн. призвело до зменшення прибутку від звичайної діяльності до оподаткування.
Можна зробити висновок, що будь-яка зміна виручки від реалізації приводить до ще більшої зміни прибутку. Це пов'язано з непропорційним впливом постійних і змінних витрат на фінансовий результат у разі зміни обсягу виробництва і реалізації. Чим вища частка постійних витрат у собівартості продукції, тим сильніший вплив операційного важеля.
Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В
умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є
істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого
суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату
заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...
Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Сьогодні податки відіграють вирішальну роль у формуванні
дохідної частини державного бюджету. Вони виконують роль регулятора економічних
відносин у суспільстві. Створення оптимальної системи оподаткування - одне з
найголовніших завдань держави. Економічні відносини, пов'язані з податками, ...