Меню сайта

Загальна характеристика ДП ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерський комбінат

Київський булочно-кондитерський комбінат, створений у 1976 р. на базі хлібозаводу №3, що знаходився на вул. Косіора (тепер вул. Чорновола), та хлібозаводу №8 на вул. Л.Толстого (тепер на вул. А.Гайдара), посідає провідні позиції на ринку кондитерських виробів. (pис. 2.1.)

Рис. 1.1 Торгова марка ДП ПАТ «Київхліб»«Булочно-кондитерського комбінату»

Спочатку хлібозавод №3 спеціалізувався на виготовленні формового хліба та хлібобулочних виробів. Згодом був збудований цех, де спочатку випікали печиво масових сортів, а потім було налагоджено виробництво здобних сухарів [43].

З розвитком технічного прогресу, індустріалізації хлібопекарської галузі змінювалось і підприємство. Замість тістомісильних машин з підкатними діжами на чотирьох лініях були встановлені тістоприготувальні агрегати безперервної дії ХТР, замінені тістоподільники.

У 60-х роках був уведений у дію чотириповерховий виробничий корпус з бараночним, картонажним, кондитерським цехами та складом безтарного зберігання борошна. Використання нових потужностей дозволило сконцентрувати і механізувати виробництво бубликів, сушок, тістечок, кексів, які до цього виготовляли вручну в невеликих пекарнях і цехах, розташованих у підвальних та напівпідвальних приміщеннях житлових будинків [44].

У 1975 р. був збудований картонажний цех, а на звільнених площах обладнаний цех виготовлення тістечок, де встановлено першу в Україні високомеханізовану лінію виготовлення тістечок "Еклер". Пізніше почала працювати ще одна механізована лінія для тістечок "Горіхово-фруктових". Від розробки рецептури і технології до технічного оснащення цієї лінії все було продумано, опрацьовано і зроблено колективом комбінату, який досягнув значних успіхів у зменшенні частки ручної праці [45].

У 90-ті роки було проведено реконструкцію кондитерського цеху, добудовано триповерховий виробничий корпус.

Останнім часом для зміцнення матеріально-технічної бази, нарощування виробничих потужностей та оновлення асортименту продукції встановлені дві печі малої потужності для випікання здобних, дієтичних, листкових виробів, кексів, східних солодощів; лінія виробництва печива; імпортна лінія глазурування тортів, тістечок, зефіру; обладнана дільниця для виготовлення зефіру та тортів на замовлення [46].

Цілі та завдання функціонування комбінату можна поділити на дві групи: економічні та соціальні. До економічних цілей належать: природна для підприємницьких структур - отримання прибутку та забезпечення його постійного приросту. До соціальних можна віднести забезпечення споживчих потреб населення, а саме у споживанні хлібобулочних виробів, споживанні кондитерської продукції, а також задоволення специфічної потреби у діабетичній та дієтичній продукції.

Читайте більше

Франчайзинг як ефективна система бізнесу
рaнчaйзинг бізнес договір Нaжaль нe вci мoжуть бути вдaлими пiдприємцями. Для цьoгo нeoбхiднo йти нa ризик, пocтiйнo шукaти нoвaтoрcькi iдeї, a тaкoж нeвeликa дoля aвaнтюризму. Бaгaтo хтo з людeй oбeрeжнi i нe йдуть нa ризик, a вiддaють пeрeвaгу фoрмi пiдприємницькoї дiяльнocтi, щo нaд ...

Формування та використання засобів Пенсійного фонду (На прикладі ЗАТ Зіньківський комбікормовий завод Полтавської області Зіньківського району)
В Україні, як і в усьому світі, тривають процеси старіння населення. Тим часом вік виходу на пенсію у нас один із найнижчих порівняно з іншими країнами. За таких умов уже в 2025 році один працюючий буде утримувати одного пенсіонера, що призведе до різкого зростання дефіциту бюджету Пенсі ...