Кошториси медичних закладів складаються по встановлених Міністерством фінансів України типових формах з обов’язковим заповненням всіх передбачених реквізитів .
Відповідно до статуту Центральної районної поліклініки Деснянського району у місті Київ, звітність щодо надходжень із бюджету здійснюється щорічно із плануванням Верховною Радою України поточного бюджету у вигляді кошторису, також здійснюється субсидіарна допомога, у вигляді додаткових локальних(місцевих) надходжень.
Кошторисне фінансування полягає у забезпеченні витрат за рахунок зовнішнього фінансування, воно здійснюється за такими принципами:
плановість;
цільовий характер виділення коштів;
виділення коштів залежно від фактичних показників діяльності установи;
підзвітність.
Всі видатки по кошторису обчислюються на підставі виробничих показників і контингентів, які встановлюються для медичних установ, у відповідності з типовими штатами і штатними нормативами та затвердженими на основі їх або в порядку штатними розписами, а також з дотриманням діючих норм видатків по окремих видах затрат.
Обчислення видатків у кошторисах проводяться на весь рік, якщо установа існувала до початку року на який плануються видатки, або на решту періоду року, з часу організації установи. В останньому випадку кошторис для такої установи складається головним розпорядником кредитів у загальному порядку.
Видатки, які включаються в кошторис, повинні бути обґрунтовані
відповідними розрахунками, наведеними в кошторисі по кожній статті. З врахуванням показників народно-господарського плану і бюджету, необхідності . У доходні частині єдиного кошторису доходів і видатків установи зазначається планові обсяги бюджетних асигнувань, що виділяються на утримання установи, а також надходження з інших доходних джерел, одержання яких передбачено відповідними нормативно-правовими актами. Загальна сума доходів установи, відповідно до якої формується видаткова частина кошторису, визначається з урахуванням залишків коштів на початок планового періоду спеціальних та інших позабюджетних коштів.
Формування доходної частини єдиного кошторису доходів і видатків установи здійснюється на підставі індивідуальних розрахунків доходів і платежів та відрахувань до бюджету, які складаються по кожному джерелу доходів, що передбачаються на плановий період. За основу цих розрахунків беруться показники обсягу надання тих чи інших платних послуг, а також інші розрахункові показники та розмір плати в розрахунку на одиницю показника, який повинен встановлюватися відповідно до законодавства. На підставі перелічених показників визначається сума доходів на плановий період по кожному джерелу доходів з помісячним розподілом та урахуванням конкретних умов роботи установ. Під час формування показників, на підставі яких визначаються доходи планового періоду, обов’язково повинен враховуватися рівень їх фактичного виконання за останній звітний рік, а також очікуваного виконання за період, що передує плановому. Показники повинні наводитися в обсязі, зазначеному у формі розрахунку, і повною мірою відповідати показникам бухгалтерської звітності за відповідні періоди.
У видатковій частині єдиного кошторису доходів і видатків установи зазначається загальна сума витрат установи з розподілом їх за категоріями видатків економічної класифікації, а також з встановленими витратами, які планується профінансувати за рахунок бюджетних асигнувань, та витрат, які планується здійснити за рахунок (позабюджетних) надходжень. Передбачені у видатковій частині єдиного кошторису доходів і видатків установи асигнування повинні забезпечувати повне фінансування витрат .
Особливості застосування податкових пільг щодо фізичних осіб в Україні
Для виконання своїх функцій держава формує відповідні засоби, що
концентруються в бюджетах різноманітних рівнів і цільових фондів. Перехід до
ринкових відносин, удосконалення відносин власності визначають податки як
основні джерела формування доходної частини бюджету. Проблемне вивчення й ...
Фінансові розрахунки
В останні роки у зв'язку з поступовим становленням ринкових
відносин в економіці України знову, через багато десятиліть, з'явилася потреба
в поширенні кількісних методів оцінки фінансових операцій. Причини цього
очевидні: поява реально самостійних підприємств, становлення ринку капіталу,
...