Меню сайта

Організація обліку та документування операцій з ПДВ

Так як бухгалтерський облік на підприємстві КП “ШЕУ Обольнського р-ну” м. Києва ведеться практично автоматизовано, то складання Головної книги замінене формуванням в програмі “1С:Підприємство” виключно Оборотно-сальдової відомості, яка складається з даних оборотів на рахунках бухгалтерського обліку після занесення до неї оборотів зі всіх журналів.

Оборотно-сальдова відомість по рахунку 6415 наведена в додатку .

Слід зазначити також, що фінансова звітність за різні періоди формується автоматизовано в програмі “1С:Підприємство”, виходячи з наявних в базі даних.

Що стосується податкового обліку, як уже було сказано, всі розрахунки здійснюються вручну, оскільки програма “1С:Підприємство” розрахована для ведення виключно бухгалтерського обліку.

Проте, на підприємстві КП “ШЕУ Обольнського р-ну” м. Києва має місце програма “Податкова звітність 1.30.15”, яка розроблена Державною податковою адміністрацією України для формування і подання податкової звітності.

Слід зазначити, що впровадження на підприємстві автоматизованої системи подання податкової звітності та реєстру виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді має такі переваги:

приведення до єдиних стандартів документообігу щодо ведення обліку податкових накладних, реєстру отриманих і виданих податкових накладних та податкової декларації з ПДВ при одночасному здійсненні оподатковуваних та не оподатковуваних ПДВ операцій;

автоматизація та упорядкування документообігу при нарахуванні ПДВ по операціях з основними фондами (придбання, продаж, ліквідація);

упорядкування податкового обліку по операціях з придбання товарів і послуг у нерезидентів;

автоматизовані обробка та аналіз реєстру отриманих і виданих податкових накладних;

скасування необґрунтованих виїзних перевірок;

перехід від адміністративного до функціонального методу управління процесами оподаткування.

Таким чином, дана програма дещо полегшує процес складання і подання підприємством податкової звітності, її перевірку, аналіз і контроль, проте ведення податкового обліку в ній не закладено. А це, в свою чергу, не скорочує трудового навантаження на працівників бухгалтерії щодо здійснення податкових розрахунків, зокрема з ПДВ.

Перерахування відповідних податків на підприємстві здійснюється на підставі платіжних доручень. Крім того, про сплату податків можуть свідчити виписки банку.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 

Читайте більше

Застосування акредитиву в мiжнародних формах розрахункiв
Форми безготівкових розрахунків розрізняються між собою видом застовуваних розрахуноквих документів та порядком їх обігу. На сьогоднішній день безготівкові розрахунки між господарюючими органами можуть здійснюватися в таких формах: платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, чеки, ...

Міжбюджетні трансферти України
Однією з важливих передумов забезпечення комплексного розвитку бюджетної системи є формування дієвого фінансового механізму регулювання міжбюджетних відносин. Історично склалося, що рівень економічного розвитку областей, міст обласного значення та районів є різним. Для економічног ...