Для їх усунення підприємству рекомендується переглянути наявну облікову політику, в якій слід описати яким чином здійснюватиметься облік розрахунків з податків та платежів, зокрема ПДВ. Провести прив’язку бухгалтерських рахунків для обліку податків і платежів (зокрема рахунку 64 “Розрахунки за податками і платежами” та субрахунки до нього), які відображаються в Робочому плані рахунків до облікової політики. Необхідно також вказати принципи та методику ведення податкового обліку, а також описати схему документування господарських операцій, що матимуть відношення до об’єкта оподаткування ПДВ.
Підприємству також рекомендується розробити і затвердити Графік документообігу щодо ділянки обліку розрахунків за податками і платежами. Постає потреба у створенні необхідних документів для обліку валових доходів і валових витрат, зокрема Відомості обліку валових доходів і Відомості обліку валових витрат.
Що стосується власне самих розрахунків з обліку ПДВ, підприємство може ввести в Робочий план рахунків окремі субрахунки, що відображали б інформацію про операції, що оподатковуються і звільняються від оподаткування відповідним податком.
Таким чином, запропоновані в ході дослідження заходи щодо покращення стану бухгалтерського і податкового обліку на підприємстві, а також зменшення податкового навантаження, мають вагоме значення для ефективної діяльності облікового та іншого персоналу, оптимального функціонування підприємства, та досягнення основної мети господарювання отримання максимального прибутку.
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації обраної стратегії суб'єктом підприємницької діяльності
Актуальність
теми. Розвиток ринкових відносин в Україні висуває нові вимоги до якісного
рівня керування підприємством, характеру розв’язуваних при цьому завдань, а
також до методів їхнього рішення. Це певною мірою стосується усіх самостійно
господарюючих суб’єктів. Необхідна нова концепц ...
Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній
літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у
визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до
визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства.
Для хар ...