Рисунок 2.4 - Завчасне поступове зниження продажів
Для реалізації такого східчастого управління синхронне зменшення продажів і поставок повинне здійснюватися штучно. Можна очікувати, що час, необхідний для завчасного поступового зниження продажів, збільшується зі зменшенням початкового запасу грошових коштів, тому що збільшується число «щаблів сходів».
Отже, аналіз управління потоками по типу «сходів» виявляє принципову можливість функціонування підприємства в умовах істотного різкого падіння ринку із частковим збереженням продажів поблизу максимуму на попередній ділянці підвищеного попиту де фактором, що обмежує продажі, є обмеженість джерел засобів. Для цього тривалість ділянки підвищеного попиту повинна бути досить велика.
Таким чином, виникає питання про поліпшення управління по типу «сходів». Наприклад, поступове зниження продажів може бути плавним, а не східчастим.
Виконане дослідження завдання планування найпростішого підприємства дозволяє зробити ряд висновків у відношенні деяких причин можливого зниження ефективності функціонування й охарактеризувати планування в цих умовах.
Питання про відповідність фінансування й потреби в ньому в умовах товарного кредиту постачальників вирішується графоаналітичним методом за допомогою діаграми (рис. 2.3, в). Діаграма дозволяє розрахувати максимальну інтенсивність потоку продажів, яка досяжна при фінансуванні власними засобами й товарним кредитом з постійним періодом відстрочки оплати поставок.
Якщо дозволяє ринок, ця інтенсивність забезпечує максимум продажів і рентабельності власних засобів, більшу, ніж під час відсутності поставок у кредит. Однак у цих умовах необхідно планувати продажі трохи занижені в порівнянні з максимально досяжними, що забезпечить зниження ризику неплатоспроможності при можливому зниженні попиту.
Якщо в якості обмежень продажів виступає ринковий попит, діаграма дозволяє з’ясувати надмірність фінансування й можливі межі конвертації надлишкового запасу товарів у запас грошових коштів без зниження рентабельності. З погляду мінімізації ризиків у цьому випадку бажано мати більший запас грошових коштів.
Різкі (однак передбачувані) зміни ринкового попиту приводять до суттєво різних наслідків як у частині ризиків, так і відносно планування.
Випадок, коли ринкові обмеження продажів змінюються з рівня, меншого, чим дозволяє фінансування, на більший, можна назвати сприятливим. І перехід слід планувати у вигляді одноразової поставки партії в момент збільшення безперервної інтенсивності потоку поставок, що забезпечує максимальну рентабельність.
Випадок зменшення ринкових продажів до рівня, меншого чим дозволяє фінансування, містить потенційну небезпеку ситуації неплатоспроможності й вимагає плавного переходу продажів і поставок до зниженого рівня.
Процеси, що виникають при цих переходах у системі внутрішньовиробничих потоків, можна назвати перехідними. При цьому модель найпростішого підприємства безінерційна при необхідності збільшення продажів і проявляє певну інерцію при їхнім зниженні.
Дослідження конкурентоспроможності продовольчих товарів
На сучасному етапі під
терміном “товар” розуміють весь комплекс матеріальних та нематеріальних
властивостей, до яких належить упаковка, колір, ціна, престиж виробника та
роздрібного торгівця, тобто все те, на що звертає увагу покупець, шукаючи товар
для задоволення власних потреб і бажан ...
Проблематика майнового оподаткування
В умовах формування ринкових форм господарювання та
фінансової кризи розвиток податкового законодавства має суттєве значення.
Протягом тривалого періоду науковцями та експертами досить активно
обговорюється тема оподаткування майна. На сьогодні оподаткування майна в
Україні представлене ...