Меню сайта

Діагностика фінансової стійкості ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест»

Однією з важливих характеристик діяльності підприємства є рівень залежності від кредиторів та інвесторів, тобто фінансова стійкість підприємства.

У ринкових умовах, коли господарська діяльність підприємства і його розвиток здійснюється за рахунок самофінансування, а при недостатності власних фінансових ресурсів - за рахунок позикових засобів, важливою аналітичною характеристикою є фінансова стійкість підприємства.

Фінансова стійкість - це певний стан рахунків підприємства, що гарантує його постійну платоспроможність.

Завданням аналізу фінансової стійкості є оцінка величини й структури активів і пасивів. Це необхідно, щоб відповісти на питання: наскільки підприємство незалежне з фінансової точки зору, росте або знижується рівень цієї незалежності й чи відповідає стан його активів і пасивів завданням його фінансово-господарської діяльності [21].

Узагальнюючим показником фінансової стійкості є надлишок або недостатність джерел засобів для формування запасів і витрат, що визначається у вигляді різниці величини джерел засобів і величини запасів і витрат.

Розрахунки за даними ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест» виконано з використанням електронної таблиці MS-Excel, результати розрахунків відбито в таблиці 3.3.

Що вищим є значення коефіцієнту концентрації власного капіталу, то більше підприємство є фінансово стійким, стабільним і незалежним від зовнішніх кредиторів.

Щодо рівня залучення позичених коштів у зарубіжній практиці існують різні думки. Найбільш поширено таку: частка власного капіталу має бути не меншою за 0,6 (60%). У підприємств з високою часткою власного капіталу кредитори вкладають охочіше кошти, оскільки воно з більшою ймовірністю може погасити борги за рахунок власних коштів.

Таблиця 3.3 - Аналіз показників фінансової стійкості ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест» у 2010 році

Показник

Порядок розрахунку

Нормативне значення

2010

Зміна

Початок року

Кінець року

1

2

3

4

5

6

Коефіцієнт концентрації власного капіталу

> 0,6

0,51

0,53

0,02

Коефіцієнт фінансового ризику

< 1

0,97

0,88

-0,09

Коефіцієнт маневреності власного капіталу

0,4-0,6

0,35

0,24

-0,11

Коефіцієнт структури залученого капіталу

0,68

0,68

0

Коефіцієнт забезпеченості оборотних коштів власними коштами

>0,1

0,77

0,75

-0,02

Коефіцієнт співвідношення необоротних та власних коштів

0,5… 0,8

0,65

0,76

0,11

Коефіцієнт відношення виробничих активів і вартості майна

> 0,5

0,50

0,66

0,16

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Податок на доходи фізичних осіб
Податки - це фінансова категорія, яка впливає на економічні явища та процеси розвитку суспільства. Вони, як знаряддя перерозподілу доходів юридичних та фізичних осіб, є обов'язковим атрибутом держави незалежно від моделі та політики її розвитку. Це дуже небезпечний інструмент у розпорядже ...

Фінансово-господарська діяльність ТОВ Чернівці Поліхімбуд
На сьогодні в Україні відбувається інтенсивний і досить стрімкий розвиток ринкових механізмів, що вимагає від підприємств та фірм детального дослідження впливу всіх елементів системи господарювання та їх впливу на розвиток підприємництва загалом в державі. Виявлення ключових аспекті ...