Також було розглянуто, що стратегії класифікуються залежно від виду діяльності підприємства; розміру підприємства; ієрархічного рівня управління підприємством; виду базової корпоративної стратегії підприємства; характеру фінансової поведінки підприємства у стратегічному періоді; вектору динаміки господарської діяльності підприємства у стратегічному періоді та ін. Характеристика процесу реалізації обраної стратегії є складною, оскільки являє собою складну систему взаємозалежних підсистем. Процес реалізації включає виконання певних завдань щодо фінансової, маркетингової діяльності та ефективності праці менеджменту підприємства.
Реалізація стратегії може бути забезпечена за рахунок як власних, так і залучених коштів. До власних коштів можуть бути віднесені прибуток та сума нарахованої амортизації. До залучених коштів належать внески власників підприємства та позиковий капітал. Залучення коштів шляхом випуску корпоративних прав є складним, оскільки потребує зваженого управління і раціонального вибору дивідендної політики.
ДП ПАТ «Київхліб» «Хлібокомбінат №12» - одне за провідних підприємств Києва і Київської області. На чолі з першим директором С. Кресанем підприємство стартувало, маючи два основні виробництва, - хлібобулочний (1976 р.) та кондитерський (1980 р.) цехи.
В наступні роки проводилася реконструкція та технічне переобладнання: усі печі в були замінені на сучасні, потужніші й економніші, хлібобулочний цех повністю змінив свій вигляд. Нині хлібокомбінат №12 - це сучасне високомеханізоване підприємство, на якому постійно модернізується обладнання, розробляються оригінальні рецепти, розширюється асортиментний ряд.
Отже, за 2012 рік, порівняно з 2010, динаміка елементів собівартості продукції свідчить про зменшення здійснюваних витрат: матеріальні витрати зменшуються на 45721 тис. грн або 43,25%; витрати на оплату праці зменшуються на 18745 тис. грн або 44,98%; сума відрахувань на соціальні заходи зменшується в 2012 році на 6826 тис. грн або 44,72%; сума амортизаційних відрахувань зменшується на 1708 тис. грн або 53,51%; сума інших витрат зросла на 7605 тис. грн або 32,54%. Разом собівартість в 2012 році зменшується на 65395 тис. грн або 34,56%. Чистий дохід у 2012 році порівняно з 2010 роком зріс на 149988 тис грн. або 58,12%.
Отже, підприємство із збиткового у 2010 році стає прибутковим. У 2012 році валовий прибуток зростає на 27645 тис грн або 55,35% порівняно з 2010 роком. Фінансові результати від операційної діяльності зменшуються на 562 тис грн або 16,05%. Фінансові результати від звичайної діяльності мають позитивну тенденцію і зростають на 274 тис грн. або 28,81%. У 2012 році підприємство отримало на 556 тис грн. більше прибутку, ніж у 2010 році.
Щодо показників, то значення розрахункових фінансових коефіцієнтів відображають чітку тенденцію не цілком задовільної фінансової стійкості Хлібокомбінату №12 за 2010-2012 роки. Ліквідність та платоспроможність також не відповідають нормативним значенням. Показники ділової активності відображають покращення швидкості обертання коштів на підприємстві, що є позитивним. Показники рентабельності зростають у 2012 році і є позитивними, що свідчить про задовільний стан прибутковості на підприємстві, проте вони є невисокими.
Аналіз напрямів використання коштів зведеного бюджету Закарпатської області
Разом
із здобуттям незалежності перед Україною постало важливе завдання - створення
власної фінансової і бюджетної систем, а в даний час - їх подальше
вдосконалення. Вирішення цього завдання вимагає переосмислення природи бюджету
взагалі і місцевих бюджетів зокрема, визначення їх місця і ...
Фінансова діяльність суб’єкта підприємництва
В
умовах трансформаційної ринкової економіки перед підприємствами постає питання
вирішення проблем фінансового забезпечення власної виробничо-господарської та
інвестиційної діяльності. Тому необхідна підготовка висококваліфікованих,
конкурентоздатних фінансистів. Це можливо за поєднанням ...