Специфічні критерії оптимізації депозитної політики визначаються кожним банком індивідуально (залежно від розміру банку, кваліфікації його персоналу, собівартості операцій і послуг, що ним виконуються).
Важливе значення для стимулювання внесків має гарантування банком цілості переданих йому коштів. Цього можна досягти шляхом страхування депозитів. В Україні поки що система страхування депозитів не створена, але діє механізм, що певною мірою регулює основні моменти цієї проблеми. Згідно з положенням НБУ „Про порядок формування банківською системою України обов’язкових резервів” резервування коштів, залучених від фізичних осіб, має здійснюватися комерційними банками шляхом вкладання певної частки залучених коштів у державні цінні папери. Цей захід,спрямований на забезпечення гарантії захисту вкладів населення у разі погіршання фінансового стану комерційного банку, водночас постає одним із шляхів сприяння активізації залучення коштів від фізичних осіб. Створення резерву у вигляді цінних паперів вигідне для комерційного банку тому, що він має гарантований дохід від придбання цінних паперів
Банк «Київська Русь» залучає вільні грошові кошти шляхом виконання депозитних операцій, у процесі яких використовуються різні види банківських рахунків. Депозити поділяються на до запитання і строкові. Депозити до запитання розміщуються у банку на поточному рахунку клієнта. Вони використовуються власниками для здійснення поточних розрахунків з їх господарськими партнерами. За вимогою клієнта кошти з його поточного рахунка у будь-який час можуть вилучатися шляхом видачі готівки, виконання платіжного доручення, оплати чеків або векселів. [60]
Депозитна політика - це система заходів, направлених банком на залучення вільних грошових ресурсів юридичних фізичних осіб з подальшим їх розміщенням на взаємовигідній основі. В рамках депозитної політики банк визначає види депозитів, граничні терміни і зберігання, основні правила здійснення операцій і інші умови. Основними елементами депозитної політики банка «Київська Русь» є:
- визначення цілей завдань банку в даної області;
разробтка правил здійснення операцій по вкладах;
визначення оптимального поєднання різних видів вкладу і граничних термінів їх зберігання;
розробка правил відкриття і закриття рахунків по вкладах;
визначення режиму користування рахунком.
В межах здійснення депозитної політики банк «Київська Русь» проводить різні рекламні заходи, розробляє спектр додаткових послуг. Депозитна політика тісно пов'язана з кредитною політикою банку.
Діагностика фінансового стану підприємства
Моя
курсова робота на тему “Діагностика фінансового стану підприємства”. Планується
розглянути фінансовий стан товариства з обмеженою відповідальністю
“Рако-прінт”. Обрана саме така тема тому, що взагалі всі підприємства сфери
матеріального виробництва в умовах ринкової економіки здійсню ...
Антикризове фінансове управління на підприємстві (на прикладі приватної виробничо-комерційної фірми Адлер)
Актуальність
теми дослідження. На сьогоднішній день кризові явища в економіці не є чимось
незвичайним. Криза не є більше наслідком прояву локальних управлінських помилок
або фінансових складнощів. Сучасні економічні реалії ставлять у складне
становище всіх учасників світової економіки. В ...