Меню сайта

Динаміка доходів місцевих бюджетів за останні роки

За даними Державного казначейства України, до загального та спеціального фондів місцевого бюджетів (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) за 2011 рік надійшло 181,3 млрд. грн., що на 14,6% або на 23,0 млрд. грн., більше за відповідний показник минулого року.

Без урахування міжбюджетних трансфертів надійшло 86,5 млрд. грн., що на 7,4% більше, ніж у 2010 року.

Рівень виконання річного плану доходів, затвердженого місцевими радами, становив 101,2% проти 96,4% за даними попереднього року. Рівень виконання річного розрахункового показника Міністерства фінансів України на 2011 рік склав 106,7% (у 2010 році - 108,2%).

Динаміка щомісячних надходжень доходів місцевих бюджетів у цілому повторює тенденції останніх років (див. Рисунок 1.7). Водночас відмічається певне збільшення цих доходів, що в основному пов’язано зі зростанням надходжень від податку з доходів фізичних осіб та зборів за спеціальне використання природних ресурсів. Також варто відмітити значне зростання надходжень від справляння зборів за спеціальне використання води та плати за користування надрами, що спостерігалось у травні, серпні та листопаді. Це зростання спричинено з тим, що саме на ці місяці припадають кінцеві терміни сплати зазначених зборів за I, II та III квартали року, а також розширенням кількості платників і підвищенням ставок оподаткування відповідно до Податкового кодексу.

Рисунок 1.7 - Динаміка щомісячних надходжень доходів місцевих бюджетів (без міжбюджетних трансфертів) у 2006-2011 роках

У структурі доходів місцевих бюджетів порівняно з попередніми роками можна відмітити певне зростання частки податкових і неподаткових надходжень з одночасним зменшенням доходів від операції з капіталом та надходженнями до цільових фондів (див. Рисунок 1.8).

Податкові надходження у 2011 році складають 84,5% доходів місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів). Їх обсяг становить 73,1 млрд. грн., що на 8,2% більше, ніж аналогічний показник 2012 року. Відмічається зменшення частки податку з доходів фізичних осіб на 0,9 в.п. та частки інших податкових надходжень на 0,6 в.п., що в основному пов’язано із урахуванням до їх складу єдиного податку, відповідно до нової редакції Бюджетного кодексу України.

Рисунок 1.8 - Структура доходів місцевих бюджетів за 2006-2011 роки

Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела дохідної частини місцевих бюджетів. Надходження цього податку склали 54,1 млрд. грн., що майже на 6,05 більше за відповідний показник минулого року (див. Рисунок 1.9). На таке незначне зростання вплинуло зменшення надходжень цього податку до бюджету м. Києва. Зазначимо, що згідно зі змінами до Бюджетного кодексу 50% обсягу податку на доходи фізичних осіб, який справляється на території м. Києва, зараховується до Державного бюджету України.

Другим за обсягом джерелом надходжень доходів до місцевих бюджетів традиційно є плата за землю. З цього джерела надійшло 10,7 млрд. грн., шо на 12,2% більше за відповідний показник минулого року (див. Рисунок 1.10)

Рисунок 1.9 - Динаміка надходжень податку на доходи фізичних осіб за 2006-2011 роки

Рисунок 1.10 -Динаміка надходжень плати за землю за 2006-2011 роки

У структурі плати за землю щорічно відбуваються зміни за рахунок більш динамічного нарощування орендної плати та повільнішого зростання надходжень земельного податку (див. Рисунок 1.11).

Рисунок 1.11 -Динаміка надходжень земельного податку та орендної плати за 2006-2011 роки

Від місцевих податків і зборів до місцевих бюджетів отримано понад 2,5 млрд. грн., що у 3,1 раза більше аналогічного показника попереднього року. Їх частка у структурі доходів місцевих бюджетів зросла і склала 2,9%. (див. Рисунок 1.12).

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5

Читайте більше

Основи роботи органів Пенсійного фонду України на прикладі його управління в Великоновосілківському районі
Найважливішою функцією держави є пенсійне забезпечення населення, яке забезпечується шляхом надання соціальних послуг населенню. Тому об’єктом дослідження є діяльність УПФУ в Великоновосілківському районі. Мета професійного тренінгу - це застосувати теоретичні знання, які були отримані ...

Засади та механізм функціонування системи державного фінансового моніторингу
державний фінансовий моніторинг законодавство Україна - ще молода держава, капіталістичні відносини, в яких розвивалися країни іншого світу є новими для сприйняття більшості населення. Тому, ще не позбавившись негативних явищ соціалістичного суспільного ладу, наше суспільство, разом із ...