6. Бюджетна програма - це систематизований перелік заходів, спрямований на досягнення загальної (спільної) мети, завдання, виконання яких пропонує та здійснює розподільник бюджетних коштів у відповідності до покладених на нього функцій. Вона включає три основні етапи:
Ø Стратегічне планування;
Ø Формування програм;
Ø Складання бюджету;
Одна бюджетна програма може виконуватися лише одним головним розпорядником коштів і, відповідно не мати аналогів.
7. Програмно-цільовий метод допомагає зміцнити та підвищити ефективність бюджетного процесу. Перевагами програмно-цільового методу є:
Ø дає чітке розуміння державним органам та громадськості, на що витрачаються бюджетні кошти;
Ø забезпечує прозорість бюджету;
Ø вимагає більшої дисципліни бюджетного процесу;
Ø упорядковує організацію діяльності головного розпорядника щодо формування і виконання своїх «бюджетів»;
Ø сприяє підвищенню ефективності розподілу і використання бюджетних коштів;
Ø дає можливість переглянути функціональну класифікацію видатків бюджету для приведення її до міжнародних стандартів.
8. Організація управління місцевими бюджетами включає низку взаємообумовлених, послідовних функціональних елементів: планування, оперативне управління, фінансове регулювання, фінансовий контроль. Зокрема, розширення повноважень місцевих фінансових органів повинно передбачати широке застосування різноманітних методів бюджетного планування (програмно-цільового, методів “дослідження об’єкта”, “історичної аналогії”, “Дельфі”, аналізу числових рядів та часових трендів, економіко-математичного моделювання), збільшення контрольно-аналітичних повноважень у процесі здійснення внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту, зовнішнього постаудиту.
9. Політика фінансового вирівнювання, що зумовлена територіальними відмінностями в рівні доходів і видатків, характеризується недостатньо ефективним механізмом міжбюджетних відносин. Складність та неадекватність формульного розрахунку прямих бюджетних трансфертів ринковій моделі бюджетного регулювання вимагають розробки універсальної методики їх визначення на основі коефіцієнтів Джині вхідних і вихідних бюджетних потоків, величини валової доданої вартості, яка створена в межах територіального колективу, чисельності населення, податкового потенціалу адміністративно-територіального утворення.
10. Інтеграція України у світове співтовариство має ґрунтуватися на використанні досвіду зарубіжних країн у галузі формування та використання доходів місцевих бюджетів: реструктуризації доходів місцевих бюджетів за рахунок запровадження майнових податків і податків на капітал, підвищення фіскальної віддачі доходно-прибуткових і місцевих податків, зростання обсягів неподаткових доходів та цільових грантів, збільшення видаткових повноважень в контексті вирішення соціально-економічних програм місцевого значення.
11. Основою міжбюджетних відносин є розмежування доходів і видатків між ланками бюджетної системи, проведене відповідно до розподілу повноважень органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Податок на доходи фізичних осіб
Податки - це фінансова категорія, яка впливає на економічні
явища та процеси розвитку суспільства. Вони, як знаряддя перерозподілу доходів
юридичних та фізичних осіб, є обов'язковим атрибутом держави незалежно від
моделі та політики її розвитку. Це дуже небезпечний інструмент у розпорядже ...
Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
У процесі становлення ринкових відносин в
Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі
банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно
виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої
незамкнутої системи пере ...