На сьогоднішній день розвиток цієї бізнес системи стримується, відсутністю правової бази, та не досконалістю законодавства України. Як заявив голова правління "ТНК-ВР Коммерс"Дідьє Казіміро, «Розвитку франчайзингу на роздрібному паливному ринку заважає відсутність відповідного законодавчого регулювання, тому ТНК-ВР розширюватиме в Україні власну мережу.»
"Не можна стверджувати, що для нас нецікаві франчайзингові програми, однак не приховуватиму, за сьогоднішнього законодавства ми віддаємо перевагу розвитку власної мережі, тим самим гарантуючи споживачу якість палива і сервісу", - констатував бізнесмен. При цьому він підкреслив, що компанія зіткнулася зі значними складнощами в реалізації франчайзингових програм.
"Ми пройшли величезну кількість судових розглядів із приводу неправомірного і недобросовісного використання нашого товарного знака. Проблематичність доказів ставить власника бренда в складне становище. ТНК-ВР орієнтується на цілісність очікувань клієнтів", - заявив Казіміро. На думку бізнесмена, для успішного ведення подібного бізнесу в Україні необхідне удосконалення відповідних юридичних норм. "Для франчайзингу, на наш погляд, має бути дуже жорстко прописане законодавство. Основні проблеми - ліцензійні договори на використання торгової марки, а також договори на поставку.
Це важливий аспект будь-якої франчайзингової роботи - тісний зв’язок цих двох інструментів: використання бренду і поставок", - упевнений голова правління "ТНК-ВР Коммерс".
Хоча в Україні ця сфера бізнесу не розвинена, так як наприклад в країнах Європи чи в Америці, через не достатньо розвинену нормативно-законодавчу базу, проте через постійний науково-технічний прогрес , зокрема в сфері інформаційних технологій, процес поширення може відбутися, не тільки в найближчий час, а й ще дуже стрімко. Наприклад на сайті «Топ-франчайзинг» кожен бажаючий може вибрати франшизу не тільки до самку, а й по кишені. Сайт пропонує розширений пошук франшиз в Україні, в залежності від типу франшизи, вартості, самоокупності. Він продемонстрований на малюнку.
Рис.3.1 - Вигляд інтерфейсу сайта «Топ-франчайзинг»
Також ви можете в режимі он-лайн їх переглянути коротко де вказано лише назву, суму необхідного початкового капіталу, тип франшизи ( в залежності від типу надається інформацію про необхідну площу) , а також період самоокупності, або більш детально. При більш детальному огляді надається інформація також про:
· Права та обов’язки .
· Вартість франшизи.
· Загальну інформацію.
· Послуги, що пропонує франчайзер.
· Попередні умови договору.
· Контактну інформацію.
А ще не можна не звернути увагу на послугу порівняти франшизи. Тобто якщо дві франшизи однаково до вподоби потенційному франчайзі то комп’ютер допоможе при виборі вказавши на більш вагомі плюси одієї мережі перед іншою, це означає, що вибір франшизи зводиться до вибору звичайної речі, комп’ютера чи автомобіля. Також можна замовити повний каталог франшиз в друкованому вигляді з повною інформацією про франчайзингову мережу на цьому ж сайті, всього за 60 гривень [13]. Важливо також зазначити, що наданний момент функціонують близько 350 франчайзингових систем, з них вже 22 закордом (в сфері торгівлі-13, в сфері послуг- 7, та в сфері громадського харчування- 2). Докладніше про кількість франчайзингових мереж в різних видах еконономічної діяльності приведено в таблиці 3.1. Це вже є доволі вагомим показником, української інтеграції в міжнароний франчайзинговий бізнес. Тенденції 2011 це ще на рік ближче до 2012 року, уже котрий рік підряд спостерігаеться тенденція розвитку цієї сфери (більш докладно в Додатку Д), також заспокоюючим фактом є те, що на руїнах одних франчайзерів з`являються інші, іноді навіть декілька на місці однієї [11].
Страхування відповідальності позичальників за неповерненя кредиту
У взаємному зв’язку між кредитором і позичальником предмет їх спільного
інтересу - кредит – породжує різні правничо-економічні ситуації: для боржника –
зобов‘язання повернути позичені ресурси , а для кредитора право вимагати їх
повернення у попередньо узгоджених обсязі і терміні.
Неви ...
Аналіз напрямів використання коштів зведеного бюджету Закарпатської області
Разом
із здобуттям незалежності перед Україною постало важливе завдання - створення
власної фінансової і бюджетної систем, а в даний час - їх подальше
вдосконалення. Вирішення цього завдання вимагає переосмислення природи бюджету
взагалі і місцевих бюджетів зокрема, визначення їх місця і ...