Як ми бачимо у 2011 році джерела формування, а саме власний капітал збільшився на 364 тис. грн. за рахунок зменшення неоплаченого капіталу і становить 2126 тис. грн. Величина статутного капіталу залишилася незмінною і становила 28685 тис. грн.
Довгострокові зобов’язання на ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» в 2011 році не змінились, тобто залишились відсутніми як і в 2010 році. Негативним явищем на підприємстві є збільшення поточних зобов’язань на 137 тис. грн. Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги збільшилась в 2011 році на 32 тис. грн., але питома вага в частці поточних зобов’язань зменшилась на 26%. З’явились поточні зобов’язання за розрахунками, у 2011 році вони становили 9 тис.грн.
Таким чином, аналізуючи структуру фінансових ресурсів досліджуваного підприємства слід відмітити те, що в структурі пасиву значну чистину становить власний капітал (95,2 % і 90,4 % відповідно в 2010 і 2011 роках), а частка поточних зобов’язань на підприємстві становить відповідно 4,8 % у 2010 році та 9,6 % у 2011 році. Це свідчить про відносно стійкий фінансовий стан підприємства.
Отже, у реалізації завдань своєї діяльності ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» покладається в більшій мірі на власні кошти, ніж на позикові кошти. Велика увага приділяється отриманню прибутку, як основного джерела збільшення власного капіталу та критерію ефективності діяльності.
Діагностика фінансово-економічного потенціалу підприємства
У нестабільному зовнішньому середовищі підприємства повинні спрямовувати
свої зусилля на утримання конкурентної позиції на ринку. За таких умов вони
змушені постійно шукати нові, більш ефективні методи господарювання,
відшукувати наявні резерви розвитку, знаходити нові ринки збуту власної ...
Аналіз ліквідності підприємства
Найважливішим показником фінансового стану підприємства є
ліквідність, сутність якої полягає в можливості підприємства в будь-який момент
розрахуватися за своими зобов'язаннями (пасивам) за допомогою (за рахунок)
майна (активів), яке є на балансі, тобто в тому, як швидко підприємство може ...