заснований на оцінці потенційних доходів підприємства;
майновий (витратний);
ринковий.
У рамках цих підходів розрізняють окремі методи оцінки. Всі вони є рівнозначними за своєю важливістю.
. Дохідний підхід в оцінці вартості підприємства. Оцінка вартості підприємства з використанням дохідного підходу ґрунтується на визначенні теперішньої вартості очікуваних вигід (доходів, грошових потоків) від володіння корпоративними правами підприємства. В основі підходу лежить теза, що метою вкладання капіталу інвестором у купівлю підприємства передусім є отримання стабільних доходів. У рамках цього підходу виокремлюють два основні методи:
дисконтування грошових потоків (дисконтування Cash-flow);
визначення капіталізованої вартості доходів.
Метод дисконтування грошових потоків побудований на концепції теперішньої вартості майбутнього грошового потоку оцінюваного підприємства в розрізі окремих періодів.
Згідно з методом дисконтування грошових потоків вартість об’єкта оцінки прирівнюється до сумарної теперішньої вартості майбутніх чистих грошових потоків або дивідендів, які можна отримати в результаті володіння підприємством, зменшеної на величину зобов’язань підприємства та збільшеної на вартість надлишкових активів.
Надлишкові активи - це активи підприємства, що в даний час не використовуються ним для отримання фінансового результату та застосування яких на даному підприємстві у зазначений спосіб і належним чином є фізично неможливим або економічно неефективним. На ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» таких активів немає.
Дискусійним є питання врахування при визначенні вартості підприємства його зобов’язань. При цьому виокремлюють два підходи: Entity (брутто-вартість - на базі сукупного капіталу) та Equity (нетто-вартість - на базі власного капіталу). Здебільшого, якщо структура капіталу підприємства є задовільною і воно не перевантажене боргами, використовують брутто-підхід. Оскільки в структурі капіталу підприємства переважає саме власний капітал, то ми використаємо брутто-підхід.
Отже, застосувавши ставку дисконтування до прогнозної суми чистого грошового потоку за окремі періоди, отримаємо вартість підприємства (брутто). Різниця між цією вартістю та сумою позичкового капіталу відповідає чистій вартості підприємства (нетто) або загальній сумі власного капіталу за ринковою вартістю. Ринкова ж вартість власного капіталу дорівнює ринковій ціні корпоративних прав оцінюваного підприємства, тобто ціні, за яку його можна продати.
Для здійснення розрахунків цим методом слід визначитися з чотирма базовими величинами:
. Часовий горизонт, на який поширюватимуться розрахунки (прогнозний період) - рік.
. Обсяг грошових потоків у розрізі окремих прогнозних періодів.
. Ставка дисконтування, яку слід використовувати для приведення майбутніх грошових потоків до теперішньої вартості.
. Залишкова вартість підприємства.
Алгоритм розрахунку вартості підприємства (нетто) методом дисконтування доходу можна уявити в такому вигляді:
ВПн = ∑ FCFt/(1+r)t+ЗВП/(1+r)+НА-ПК, (9.2)
де ВПн - чиста (нетто) вартість підприємства на дату оцінки;
ВГП - сумарна величина операційного та інвестиційного грошового потоку в періоді t; ЗВП - залишкова вартість підприємства в періоді n;
НА - надлишкові активи; - коефіцієнт, який характеризує ставку дисконтування (r = СВК/100).
Метод капіталізації доходів досить часто застосовується з метою перевірки достовірності оцінки, проведеної за методом капіталізації доходів. Капіталізація передбачає трансформацію доходів у вартість. Для визначення вартості підприємства цим методом характерний для підприємства рівень доходів переводиться у вартість шляхом його ділення на ставку капіталізації. Метод доцільно використовувати для оцінки вартості підприємств зі стабільними доходами чи стабільними темпами їх зміни. У разі стабільних доходів, для оцінки рекомендується використовувати формулу так званої довічної ренти:
(9.3)
де - вартість підприємства за методом капіталізації доходу;
Організація діяльності Центральної районної поліклініки Деснянського району
фінансування облік поліклініка
Інформація
про діяльність підприємства необхідна - працівнику, засновнику(учаснику)
підприємства, представникам контролюючих органів, і, врешті, просто жителям
району, в даному випадку Деснянського, де функціонує центральна поліклініка.
Кожному важливо, ...
Франчайзинг як ефективна система бізнесу
рaнчaйзинг бізнес договір
Нaжaль нe вci мoжуть бути вдaлими пiдприємцями. Для цьoгo нeoбхiднo йти
нa ризик, пocтiйнo шукaти нoвaтoрcькi iдeї, a тaкoж нeвeликa дoля aвaнтюризму.
Бaгaтo хтo з людeй oбeрeжнi i нe йдуть нa ризик, a вiддaють пeрeвaгу фoрмi
пiдприємницькoї дiяльнocтi, щo нaд ...