Меню сайта

Практична частина

МД = 48,9 * 0,8 = 39,12 тис. грн.

) Визначаємо суму дивідендів по привілейованих акціях:

∑ Дприв. = Цн * К *%

∑ Дприв. = 20 * 6,7 * 0,09 = 12,06 тис. грн.

) ∑ Дкприв. = Цн * К *% * n

∑ Дкприв. = 20 * 6,7 * 0,09 * 1 = 12,06 тис. грн.

) Визначаємо суму дивідендів по простих акціях:

∑ Дпрост. = 39,12 - 12,06 - 12,06 = 15 тис. грн.

) Знаходимо вартість однієї простої акції:

/ (67000 - 335) = 15000 / 66665 =0,23 грн.

) Знаходимо вартість однієї привілейованої акції:

/ 335 = 36 грн.

Відповідь. Сума дивідендів, яку слід виплатити по привілейованих акціях становить 12,06 тис. грн., Сума дивідендів по простих акціях - 15 тис. грн.

Висновки

Центральне місце у системі державних доходів посідають доходи бюджетів держави - державного бюджету та місцевих бюджетів.

Формою прояву категорії доходи бюджету служать різні види платежів підприємств, організацій і населення до бюджету, а їх матеріальним втіленням є грошові кошти, що мобілізуються до бюджету.

Доходи бюджету підрозділяються залежно від різних ознак.

За соціально-економічними ознаками доходи бюджету включають доходи, що надходять від підприємств і організацій, та доходи, що надходять від населення.

За джерелами створення розрізняють надходження від державних підприємств і організацій, надходження від підприємств і організацій інших форм власності, інші надходження.

За методами вилучення доходи бюджету містять в собі податкові або неподаткові надходження.

Важлива роль на фондовому ринку належить акціям. Згідно з правовими нормами в Україні акції випускаються тільки акціонерними товариствами. Приватизація і роздержавлення державного майна передбачає акціонування підприємств, створення на базі державних підприємств акціонерних товариств відкритого (ВАТ) або закритого типу (ЗАТ). Акціонерними товариствами здійснюється випуск пайових зобов'язань, як правило, у вигляді акції. Найпоширенішими випадками, коли акціонерні товариства випускають акції, є такі:

) створення товариства;

) зміна номінальної вартості акцій при зміні статутного фонду;

) збільшення статутного фонду шляхом додаткового випуску акцій при незмінній номінальній вартості останніх;

) поділ або консолідація акцій при незмінному статутному фонді;

) окремі випадки реорганізації акціонерного товариства.

Акція - іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства (далі АТ), включаючи право на отримання частини прибутку у вигляді дивідендів, право на отримання частини майна у разі ліквідації АТ, право на управління АТ, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення АТ.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка
Зіткнення з різноманітними ризиками – звичайна загроза для будь-якого інвестора в умовах сучасної ринкової економіки. Здебільшого, вкладаючи свої кошти в виробництво тих чи інших товарів чи послуг, інвестор не може мати цілковитої впевненості в суспільному визнанні резуль ...

Склад і формування бухгалтерської звітності
Програма реформування бухгалтерського обліку в Україні передбачає збереження стабільності бухгалтерського обліку і створення умов для еволюційного його розвитку без руйнування накопиченого досвіду його ведення в народному господарстві. У 2000 році сталися принципові зміни в організ ...