) затверджує статути (положення) підприємств, установ і організацій, що перебувають в управлінні Пенсійного фонду України, контролює їх додержання;
) приймає рішення з інших питань діяльності Пенсійного фонду України.
Засідання правління Пенсійного фонду України скликаються в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал. Правління є правомочним приймати рішення за наявності на засіданні не менше двох третин його членів. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів правління.
Окрім правління в структурі Пенсійного фонду функціонують:
· центральний апарат;
· головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (загальна кількість - 27);
управління в районах, містах та районах у містах (загальна кількість 726).
Центральний апарат функціонує у складі департаментів та управлінь. Його структуру відповідно до Положення про Пенсійний фонд України затверджено міністром праці та соціальної політики України 11.05.2005 р.
Керівництво діяльністю Пенсійного фонду України здійснюється правлінням ПФУ, чисельність і персональний склад якого затверджуються Кабінетом Міністрів України (див. рис.1.3.4).
Пенсійний фонд України під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому законодавством порядку з Міністром праці та соціальної політики, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, відповідними органами інших держав.
Джерелами формування коштів Пенсійного фонду України є:
· страхові внески;
· кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що перераховуються до Фонду у випадках, передбачених законодавством;
· благодійні внески юридичних та фізичних осіб;
· добровільні внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
· інші надходження відповідно до законодавства.
Як вже вказувалось вище, пенсійні системи передбачають такі пенсії: за старістю; за вислугу років; за непрацездатністю (інвалідністю) та ін. Умови придбання прав на пенсію конкретно у різних країнах не однакові, але в принципових положеннях можна спостерігати певну подібність. Пенсії за старістю призначаються особам віком від 50 до 70 років, а в більшості пенсійних систем - у 55-60 років. В усіх пенсійних системах передбачується мінімальний стаж роботи, але його величина має різні значення в різних системах - від 1 до 30 років. При досягненні пенсійного віку учасник пенсійної системи може негайно реалізувати своє право на пенсію, отримавши звичайну пенсію за старістю. Учасник, що не досяг пенсійного віку, але має мінімальний стаж, при звільненні з роботи отримує право на відкладену пенсію.
Взагалі під нарахуванням пенсій розуміється порядок чи спосіб визначення її розміру. Трудові пенсії нараховуються з середньомісячного заробітку, якщо з якихось причин пенсія не може бути нарахована з заробітку, то вона може встановлюватись в мінімальному розмірі.
Сьогодні Пенсійний фонд України - найбільш розгалужена фахова структура, яка здійснює багатогранну діяльність щодо пенсійного забезпечення громадян України, найпотужніша інституція в державі, яка акумулює і розподіляє значні за обсягом кошти, структура з могутнім кадровим потенціалом, які розвиваються і вдосконалюються.
Діяльність Пенсійного Фонду у середині 90-тих років минулого століття, пов’язана з початком комп’ютеризації органів Пенсійного Фонду, зокрема, введення автоматизованого обліку надходження страхових внесків, приймання відповідної звітності, а згодом складних програмних комплексів, без яких сьогодні важко собі уявити Пенсійний Фонд України. У період від 1998 до 2003 року була створена унікальна за своєю сутністю система персоніфікованого обліку відомостей щодо застрахованих осіб (СПОВ), прийняття закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" і "Про недержавні пенсійні забезпечення”, які забезпечили процес створення нормативно-правової та організаційно-технічної бази для побудови принципово нової трирівневої пенсійної системи.
Податкові пільги і їх вплив на розвиток підприємства
Актуальність поданої теми полягає у розширеному розкритті ролі
податкових пільг у розвитку підприємства.
В першу чергу, потрібно звернути увагу що ж собою являє сама
пільга.
Пільга - це звільнення (повне або часткове) платника податків, що
враховує його особливості, від сплати подат ...
Економічна суть і функції бюджету
Проведення ринкових реформ та трансформацій значною мірою
залежить від стану фінансів держави та її складової - бюджету.
Державний бюджет є найважливішим засобом, через який держава
здійснює розподіл і перерозподіл внутрішнього продукту. Саме через бюджет
держави відтворюється вся баг ...