Меню сайта

Порядок формування чистого прибутку

Економічно обґрунтована система розподілу прибутку в першу чергу повинна гарантувати виконання фінансових зобов'язань перед державою й максимально забезпечити виробничі, матеріальні й соціальні потреби підприємства.

Об'єктом розподілу є оподатковуваний прибуток підприємства. Під його розподілом розуміється направлення прибутку в бюджет і по статтях використання на підприємстві. Законодавчо розподіл прибутку регулюється в тій його частині, яка надходить у бюджети різних рівнів у вигляді податків і інших обов'язкових платежів. Визначення напрямків витрати прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, структури статей його використання перебуває в компетенції підприємства.

При розподілі прибутку підприємства необхідно враховувати основні принципи розподілу, які можна сформулювати в такий спосіб:

. Прибуток, одержуваний підприємством у результаті господарської й фінансової діяльності, розподіляється між державою й підприємством як господарюючим суб'єктом.

. Прибуток акумулюється у відповідних бюджетах ( у цей час у місцевих бюджетах) у вигляді податку на прибуток, порядок обчислення й сплати якого в бюджет установлюється законодавчо й ставка якого не може бути довільно змінена.

. Величина прибутку підприємства, що залишається в його розпорядженні після сплати податків, не повинна знижувати його зацікавленості в росту обсягу виробництва й поліпшенні результатів виробничо-господарської діяльності.

. Прибуток, що залишився в розпорядженні підприємства, у першу чергу повинна направлятися на нагромадження, що забезпечує його подальший розвиток, і тільки в іншій частині - на споживання.

. Розподіл чистого прибутку повинний відображати процес формування фондів і резервів підприємства для фінансування потреб проведення й розвитку соціальної сфери.

У сучасних умовах господарювання держава не встановлює яких-небудь нормативів розподілу прибутку, але через порядок оподаткування прибутку підприємства стимулює видатки на відтворення виробничих і невиробничих фондів, видатки на благодійні цілі, фінансування природоохоронних заходів, видатки по втримуванню об'єктів і установ соціальної сфери й ін.

Розподіл чистого прибутку - одне з напрямків внутрішньо-фірмового планування, значення якого в умовах ринкової економіки зростає. Порядок розподілу й використання прибутку на підприємстві фіксується в статуті підприємства. Основними видатками, фінансованими із прибутку, є видатки на розвиток проведення, соціальні потреби трудового колективу, на матеріальне заохочення працівників і благодійні цілі.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Аналіз фінансової звітності ПрАТ Коростенський завод ЗБШ
Проходження переддипломної практики є важливим етапом практичної підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Вона дає можливість пошуку матеріалу для написання дипломної роботи, а також допомагає здобути практичні навички для подальшої роботи та навчання. Метою проходження практики ...

Особливості формування власного капіталу акціонерними товариствами
Одним із найважливіших напрямків фінансового аналізу, що має проводитися керівництвом або спеціальними підрозділами суб’єкта підприємництва, є аналіз формування власного капіталу та ефективність його використання як головне джерело фінансування його діяльності. Саме на основі результатів ...