Проблема ціноутворення займає ключове місце в системі ринкових відносин. Проведена в Україні лібералізація цін привела до різкого скорочення впливу держави на процес регулювання цін, слідством чого з'явився ріст цін майже на всі вироблені товари. За допомогою високих цін підприємства відшкодовують будь-які по величині виробничі витрати, що аж ніяк не сприяє підвищенню якості продукції й ефективності проведення.
Наступний фактор, що впливає на величину прибутку - це амортизація основних фондів і нематеріальних активів. Сума амортизаційних відрахувань визначається на підставі балансової вартості основних фондів і діючих норм амортизації й амортизації нематеріальних активів, виходячи зі строку корисного використання таких нематеріальних активів, але не більш 10 років безперервної експлуатації. При цьому враховується прискорена амортизація активної частини основних виробничих фондів, що виражається у встановлених законодавством більш високих нормах амортизації на відповідні види основних фондів.
Таким чином, прибуток підприємства формується під впливом наступних основних факторів: валових доходів підприємства, доходу підприємства від продажу продукції, валових видатків підприємства, рівня діючих цін на продавану продукцію й величини амортизаційних відрахувань.
Найважливішим з них є величина валових видатків. Кількісно в структурі ціни видатки займають значну питому вагу, тому зниження видатків дуже помітно позначається на зростанні прибутку за інших рівних умов.
Проблематика майнового оподаткування
В умовах формування ринкових форм господарювання та
фінансової кризи розвиток податкового законодавства має суттєве значення.
Протягом тривалого періоду науковцями та експертами досить активно
обговорюється тема оподаткування майна. На сьогодні оподаткування майна в
Україні представлене ...
Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В
умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є
істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого
суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату
заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...