Меню сайта

.Поняття та складові маси грошей, що обслуговують грошовий оборот.Базові гроші та грошові агрегати

Сукупний грошовий оборот забезпечується певною масою грошей, величина якої має важливе значення для діяльності центрального банку та грошово-кредитного регулювання економіки країни.

Маса грошей в обігу - це загальна сума залишків грошей у всіх їх формах, які перебувають у розпорядженні суб'єктів економіки у певний момент часу.

Грошовий агрегат - це специфічний показник грошової маси, що характеризує певний набір її елементів залежно від їх ліквідності.

М0 = готівка поза банками (банківські білети та розмінна монета, які знаходяться поза банківською системою);

М1 = М0 + залишки грошових коштів на поточних та ощадних рахунках у національній валюті (депозити до запитання);

М2 = М1 +кошти на страхових рахунках та валютних заощадженнях

М3 = М2 +цинні папери крім акцій.

На грошову масу впливають:

швидкість обертання грошей

кількість грошей

Базові гроші-гроші, випущені в обіг центральним банком у національній валюті; сукупність готівки в обігу і в касах комерційних банків, обов'язкових резервів та коштів на кореспондентських рахунках банків. Ці гроші не беруть участі в кредитному банківському обороті і додатково не збільшують маси грошей в обігу, а тільки є базою для їх зростання.

Грошова база=М0+Мкб+Мр

М0-готівка поза банківської системи

Мкб-готівка в касах комерційних банків

Мр-резерви комерц банків на їх кореспондентських рахунках в центр. банку

Читайте більше

Гроші сутність, функції та теорія виникнення
Все наше життя тісно пов`язане з використанням грошей. Ми звикли до грошей до такої міри, що сприймаємо їх як належне, і не підозрюємо, що в нашому гаманці лежить один із найвидатніших винаходів людської думки. Гроші виконують важливу економічну роль. Розмаїття формулювання суті грошей св ...

Національна депозитарна система проблеми становлення та розвитку
Інфраструктура фондового ринку в кожній країні має свої особливості. Вони обумовлені рівнем розвитку економіки країни, характером діючої моделі ринку, специфікою системи державного регулювання ринку. Неодмінним елементом організації ринку цінних паперів є депозитарна система, яка виступ ...