Для успішного господарювання на ринкових засадах суттєво важливим є можливість оцінки ймовірності банкрутства суб'єктів підприємницької та іншої діяльності. В Україні, де протягом багатьох десятиріч панувала позаринкова система господарювання, що виключала офіційне визнання банкрутства як економічного явища, нема загальновизнаної вітчизняної методики визначення ймовірності банкрутства суб'єктів господарювання.
Проведемо аналіз імовірності банкрутства ПАТ “Могилів -Подільський завод газового устаткування та приладів” відповідно до вітчизняної методики за допомогою визначення економічного показника поточної платоспроможності підприємства. За формулою (1.7) розрахуємо даний показник:
2008 р.:;
р.:;
р.: .
Оскільки значення показника поточної платоспроможності є від’ємним, це говорить про існування ознак неплатоспроможності підприємства, тобто для детальнішого аналізу розрахуємо коефіцієнт покриття за формулою (1.8):
р.: ;
р.: ;
р.: .
Розрахуємо коефіцієнт забезпечення власними засобами за формулою (1.11):
р.: ;
р.: .
р.: ;
Отже, як бачимо, на підприємстві, як і у 2008 р., так і у 2009-2010 рр. присутні ознаки критичної неплатоспроможності, які відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, адже мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, коефіцієнт покриття (Кп) менше його нормативного значення,але в 2010 році,ми спостерігаємо збільшення цього коефіцієнта до нормативного значення,а коефіцієнт забезпечення власними засобами (Кз) більше його нормативного значення - 0,1 відповідно. Можна сказати, що ситуація покращилася у 2010 р. в порівнянні з 2008-2009 рр., значення показника поточної платоспроможності взагалі та коефіцієнта покриття в 2010 р. порівняно з 2009 р. покращилась.
Проведемо також аналіз імовірності банкрутства ПАТ “Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів” відповідно до західних методик.
З цією метою на підставі даних фінансової звітності за 2008, 2009, 2010 роки ми, в першу чергу, розрахуємо відповідно за формулами (1.12-1.15) початкові дані за два роки для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Тафлера:
2008 р.: ; 2010 р.:;
р.: 2010 р.:
р.: 2010 р.:
р.: 2010 р.:
р.: ;
р.:
р.:
р.:
Отже, ми отримали значення фінансових коефіцієнтів і тепер можемо для оцінки імовірності фінансової кризи за формулою (1.5) визначити інтегральний показник:
;
;
.
Тобто, як бачимо, відповідно до моделі Тафлера Z > 0,3 у 2008, 2009 та 2010 роках, що свідчить, що у підприємства непогані довгострокові перспективи .
Тепер розрахуємо відповідно за формулами (1.16-1.19) початкові дані за три роки для прогнозування банкрутства підприємства за моделлю Ліса:
р.: ; 2009 р.:;
р.: 2009 р.:
Ціна і цінова політика планування ціни. Мета цінової політики і її роль у маркетингу
Цілеспрямована цінова політика в
маркетингу полягає в наступному: треба встановлювати на свої товари такі ціни і
так змінювати їх у залежності від ситуації на ринку, щоб опанувати визначеної
долю ринку, одержати намічений об’єм прибули і т.д., тобто, по суті, вирішити
оперативні завдання ...
Лізинг як інструмент інвестування
Становлення
та розвиток ринкових відносин в Україні супроводжується значним погіршенням
стану суб'єктів господарювання. Зношеність основних засобів на підприємствах
багатьох видів економічної діяльності досягла критичного рівня, внаслідок чого
неможливим є подальше нарощування економічни ...