Меню сайта

Аналіз фінансової стійкості підприємства та оцінка запасу фінансової стійкості

У 2009 році ПАТ "М’ясокомбінат " Ятрань" необхідно було реалізувати продукції на суму 2017 тис. грн., щоб покрити всі витрати, а в 2010 році - на 2069 тис.грн. Маємо збільшення порогу рентабельності на 32867 тис.грн., що оцінюється позитивно. Фактично виручка у 2009 році складала 478267 тис.грн, а в 2010 - 511186 тис.грн, що вище порогу рентабельності на 476250 тис.грн. та 509117 тис.грн. відповідно.Виручка може зменшитися ще на 99,6 % і тільки тоді рентабельність дорівнюватиме нулю. На початок 2010 року зона фінансової безпеки залишається на досить високому рівні (99,6 %)

Підприємству потрібно постійно слідкувати за порогом рентабельності та запасом фінансової стійкості, бо коли виручка зменшиться ще більше, то підприємство стане збитковим, буде "проїдати" власний і позиковий капітал, стане банкрутом. У 2010 р. порівняно з 2009 р. запас фінансової стійкості в абсолютній сумі зріс на 32867тис. грн, а у відносному вимірі дорівнює нулю.

Отже, ПАТ "М’ясокомбінат " Ятрань" як у минулому, так і у звітному роках має добрий запас фінансової стійкості щодо основної операційної діяльності, без урахування доходів і витрат від інших видів діяльності. Наведені аналітичні розрахунки показують, що беззбитковий обсяг продажу і зона безпечності залежать від постійних витрат, питомої ваги змінних витрат і рівня цін на продукцію.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 

Читайте більше

Фінансування санації за рахунок зовнішніх джерел
У процесі становлення ринкових відносин в Україні всі ланки фінансової системи опинилися у глибокій кризі. На межі банкрутства перебуває сьогодні багато підприємств, які не мають змоги вчасно виконувати свої зовнішні та внутрішні зобов’язання. Існування будь-якої незамкнутої системи пере ...

Аналіз напрямів використання коштів зведеного бюджету Закарпатської області
Разом із здобуттям незалежності перед Україною постало важливе завдання - створення власної фінансової і бюджетної систем, а в даний час - їх подальше вдосконалення. Вирішення цього завдання вимагає переосмислення природи бюджету взагалі і місцевих бюджетів зокрема, визначення їх місця і ...