ВИСНОВОК
Отже, варто відзначити вигоду від облігацій не лише для їх емітентів, а й для держателів, оскільки загальна прибутковість від них охоплює поточну і купонну дохідність, а в деяких випадках може перевищувати прибутковість за банківськими депозитами. Окрім цього, корпоративні облігації можна конвертувати в інші фінансові інструменти. Вони можуть бути використані як застава для отримання банківських кредитів. Корпоративні облігації, порівняно з державними короткотерміновими облігаціями, по - перше, заповнюють "нішу" короткотермінових інструментів, а по-друге, є більш привабливими за своєю дохідністю. Рівень прибутковості, який сформувався на вексельному ринку, можна також розглядати як орієнтир для ставок за корпоративними облігаціями. Однак, порівнюючи прибутковості одних і других, необхідно врахувати, що з погляду інвесторів, облігації - більш простий і доступний інструмент, ніж векселі. Прибутковість облігацій надійних емітентів може бути встановлена з невеликим дисконтом, порівняно з векселями аналогічного терміну обігу.
Корпоративні облігації - це свідоцтво про надання їх власникам довгострокової позички корпорації, фірмі, підприємству, тобто це облігації, емітовані юридичними особами. Випуск облігацій - більш вигідний спосіб формування додаткового капіталу, ніж випуск акцій, тому що проценти за облігаціями сплачуються з прибутку корпорацій до виплати податків. Крім того, власники облігацій не одержують права голосу, оскільки вони не співвласники корпорації, а її кредитори. Корпоративні облігації більше піддаються ризику, ніж державні облігації, проте доходи за ними значно вищі.
Загалом ринок корпоративних облігацій має позитивний вплив на економіку загалом, однак його ліквідність залишається досить низкою й поступається ліквідності ринку акцій, що робить корпоративні облігації мало прийнятним інструментом інвестування. До проблеми ліквідності вторинного ринку корпоративних облігацій повинні більш серйозно підійти самі підприємства (разом з андеррайтерами). Це дасть змогу підняти інтерес до їхніх цінних паперів середніх і дрібних інвесторів, які поки що відсутні на вітчизняному ринку. Окрім цього, не можна не враховувати той факт, що, незважаючи на зростаючі темпи емісії корпоративних облігацій, їх обсяги все ще залишаються незначними для вітчизняної економіки, а в структурі випусків цінних паперів переважають закриті випуски, які мають обмежений обіг і не можуть розглядатися як повноцінний фінансовий інструмент.
Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок
часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона
стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного
життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її
теперішній економічний стан.
Макро ...
Фінансова діяльність суб’єкта підприємництва
В
умовах трансформаційної ринкової економіки перед підприємствами постає питання
вирішення проблем фінансового забезпечення власної виробничо-господарської та
інвестиційної діяльності. Тому необхідна підготовка висококваліфікованих,
конкурентоздатних фінансистів. Це можливо за поєднанням ...