2. Для мотоциклів з двигуном обємом до 500 куб. см збір встановлено на рівні 3 грн. за 100 куб. см, для мотоциклів з двигуном об’ємом від 501 до 800 куб. см включно - 5 грн. за 100 куб. см, а для мотоциклів з двигуном об’ємом понад 800 куб. см - 10 грн. за 100 куб см.
. Для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - 0,5 грн. за 1 кВт потужності двигуна.
. Для автобусів, у тому числі мікроавтобусів, - 5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.
. Для тракторів - 2,5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.
. За вантажні автомобілі з двигуном об’ємом до 8200 куб. см доведеться сплатити 15 грн., за авто з об’ємом двигуна від 8201 до 15 000 куб. см. - 20 грн., а за авто з двигуном понад 15000 куб. см. - 25 грн. за 100 куб. см.
Збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується у розмірах, установлених для вантажних автомобілів.
. Для сідельних тягачів - 15 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.
. Для автомобілів спеціального призначення - 5 грн. за 100 куб. см об’єму циліндрів двигуна.
. Власникам суден, оснащених стаціонарним або підвісним двигуном потужністю до 55 кВт включно, доведеться платити 2,5 грн., а понад 55 кВт - 3 грн. за 1 кВт потужності двигуна.
. Для суден, не оснащених двигуном, ставка збору визначається з розрахунку 7 грн. за 100 см довжини корпусу судна, якщо така довжина не перевищує 7,5 метрів, та 14 грн. за 100 см, якщо довжина судна перевищує зазначений розмір.
. Ставки збору для літаків і вертольотів встановлено на рівні 1 грн. за кожен кілограм максимальної злітної маси.
Як і раніше, держава прагне заохотити купувати нові транспортні засоби. Тому до ставок податку застосовують коефіцієнти:
для нових транспортних засобів - 1;
для транспортних засобів, які використовувалися до 8 років (крім електромобілів та тракторів) - 2;
для суден, літаків і вертольотів, які використовувалися понад 8 років - 3;
для колісних транспортних засобів, які використовувалися понад 8 років (крім електромобілів та тракторів) - 40.
Сума збору обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта.
4. Пільги щодо збору
Від сплати збору звільняються:
легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України;
транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
Проте у разі відчуження вищезазначених транспортних засобів особи, які отримали їх у власність, зобов’язані сплатити збір за ставками у порядку та на умовах, передбачених Кодексом.
5. Порядок сплати збору
Нагадаємо, що державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів здійснюється підрозділами Державтоінспекції згідно з відповідним порядком, затвердженим урядовою постановою N 1388 від 07.09.01 р.
Відомчу реєстрацію та облік великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів здійснюють територіальні органи Держгірпромнагляду (відповідно до постанови N 8 КМУ від 06.01.2010 р.).
Аналіз фінансового стану підприємства
З
переходом до ринкових відносин у народному господарстві України виникло безліч
проблем і невирішених питань. Господарська діяльність підприємств, як і інші
явища суспільного життя, потребує систематичного вивчення для успішного й
ефективного управління нею. Одним із способів вивчення д ...
Механізм оподаткування банків (за матеріалами Вінницької філії ПАТ Кредитпромбанк)
На
сьогодні існує необхідність у формуванні вітчизняної системи податкового
менеджменту банку, удосконаленні його інструментарію, що забезпечить нарощення
конкурентних переваг та ефективне функціонування банку.
Проблеми
функціонування системи оподаткування, питання податкового планува ...