Безмусніву,що всі діячі зображені на купюрах заслуговують повагу та мають пряме відношення до створення Української Держави. Але під час створення дизайну гривні та затвердженням історичних постатей на грошах ніхто спитав у народу кого вони бажають бачити «у повсякденному житті» в своїх гаманцях. Хоча це можна зрозуміти . Час йшов і необхідно було як найшвидше стабілізувати економіку держави за рахунок введення стабільної валюти,якою повинна була стати гривня.
Історія - така складна матерія, що пишеться людьми сьогодні для потреб сьогоднішнього дня, з огляду на день вчорашній. Люди пишуть історію з двох причин: одні, тому що їм цікаво довідатися невідоме, інші - на замовлення. Коли йдеться про гроші, то, як правило, вибираються герої, відомі більшості «на вухо», а не своїми діями. Хто такий Мазепа? Гетьман. Хто такий Грушевський? Це глава Центральної ради. А що таке Центральна рада і що зробив Грушевський? А, я цього не знаю . Тому вибрали людей, відомих з програми середньої школи: Леся Українка, Франко, Шевченко . Але в українській історії є багато героїв, які могли бути поруч з тими, хто представлений на наших грошах. Але це залежить від суб'єктивних рішень тих, хто вибирає, кого зображувати, а кого ні.
Але все ж таки ,погодтесь,думка пересічних громадян також має право навласне існування і бачення певних аспектів політичного життя країни.
Для того,щоб дізнатися про думки населення стосовно можливих появ «нових обличь» на українських грошах я розмістив питання на одній із популярних соціальних мереж (майл ру):
«Портрети яких достойних людей ви хотіли б бачити на українських грошах?»
Мета данного дослідження:
По-перше: дізнатися чи цікава данна тема пересічним громадянам;
По-друге: отримаємо прізвище українських діячів, які на думку населення мають право бути зображеними на національній валюті.
В ході дослідження протягом 5 днів з 20.11.2010 по 25.11.2010 на моє питання було отримано 102 відповіді від людей різних вікових категорій та професій.отримані результаті можно переглянути в мережі інтернету на сторінці http://otvet.mail.ru/question/49182639/.Опрацювавши отриману інформацію в ході дослідження представляюу її у вигляді діаграми:
респодентів вважають, що зображення історичних діячів на гривні підібрано вдало і справедливо.
- хочуть бачити на грошових номіналах першого президента незалежної України Леоніда Кравчука.
- вважають необхідним змінити образи Б.хмельницького та Івана Мазепи,тобто на 10 грн. повинен бути Хмельницький, а на 5 грн. - Мазепа. (хоча ми розуміємо ,що в данному випадку порушується хронологія історичних подій на українських землях )
-респодентів - пропонують різних відомих політичних діячів ,як минулого так і сьогодення,наприклад : С. Бандера,А. Шептицький,Р. Шухевський , М. Смотрицький, Л. Кучма,М.Азаров.
- байдуже хто зображений на національній валюті,аби тільки гроші були стабільні.
А ось представлені цікаві думки відомих сучасників України:
. Іван Гречко, голова Клубу української греко-католицької інтелігенції Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Ольги Басараб. Можливо, ще - генерала Мирона Тарнавського. Тобто тих людей, які боролися за українську державність і найбільше постраждали в цій боротьбі.
. Юрій ПОКАЛЬЧУК, письменник Сковороду - раз, Котляревського - два, Яворницького - три. Мої пропозиції легко аргументувати. Григорій Сковорода - єдиний український філософ світового рівня. Від Івана Котляревського бере свій початок літературна українська мова. А Дмитро Яворницький - видатний дослідник українського козацтва.
Фінансова політика у сфері видатків бюджету України
У курсовій роботі вивчається проблематика Державного бюджету як основи
фінансового регулювання економіки. Актуальність дослідження основного
фінансового плану держави полягає у функціональному призначенні даного
документу в державних фінансах, а також у суперечності пропонованих методів
...
Сучасна світова фінансова думка
Фінанси
- одна з небагатьох економічних категорій, яку досліджують майже всі напрями
економічної науки (якщо визначати ці напрями з огляду на фінансові проблеми).
Визначення фінансів як багатопланової категорії є стратегічним у їх вивченні.
Найчастіше фінанси розглядаються через призму і ...