· чітка організація використання бюджетних коштів;
· дотримання державної дисципліни учасниками бюджетного процесу.
Бухгалтерський облік всіх операцій бюджетів здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного і місцевих бюджетів, який відповідає загальноприйнятим у міжнародній практиці принципам та міжнародним стандартам. План рахунків бухгалтерського обліку виконання державного і місцевих бюджетів-автоматизований перелік рахунків бухгалтерського обліку, який використовується для реєстрації відповідних бухгалтерських операцій, забезпечує складання фінансової звітності, дає можливість здійснювати детальний і повний облік операцій, пов’язаних з виконанням бюджетів, на будь-який термін часу своєчасно надавати детальну, достовірну, змістовну інформацію про виконання бюджетів за доходами та видатками.
Казначейство України контролює і забезпечує:
· законність звітності, яка повинна відповідати правилам і процедурам, що передбачені нормативними актами;
· достовірності звітності-правдиве відображення в бухгалтерській звітності фінансових операцій з дотриманням вимог відповідних нормативних актів;
· повноту бухгалтерського обліку-всі операції по виконанню бюджетів в органах Казначейства України підлягають реєстрації на рахунках бухгалтерського обліку без будь-яких винятків.
Державна казначейська служба України та її органи здійснюють контроль за бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень бюджету:
· з’ясовує належність відповідного виду надходжень до того чи іншого бюджету;
· проводить перевірку на відповідність бюджетним, річного розпису доходів бюджету та помісячного розпису доходів загального фонду бюджету, розпису фінансування бюджету та помісячного розпису фінансування загального фонду бюджету, розпису асигнувань бюджету та помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету, після чого проводиться їх реєстрація на відповідних рахунках.
Державна казначейська служба України та її органи здійснюють контроль за відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів показникам розпису бюджету. Контроль здійснюється за відповідністю загальних сум в розрізі КЕКВ, вказаних в кошторисах та планах асигнувань, розпису бюджету по головному розпоряднику коштів і кошторису і плану асигнувань розпорядника коштів розподілу головного розпорядника коштів. Після перевірки інформація відображається на відповідних рахунках бухгалтерського обліку.
Попередженню вчинення правопорушень є контроль за відповідністю взятих бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), підстав та підтвердних документів, наданих для реєстрації зобов’язань, який здійснюється органами Казначейства України.
Податкові пільги і їх вплив на розвиток підприємства
Актуальність поданої теми полягає у розширеному розкритті ролі
податкових пільг у розвитку підприємства.
В першу чергу, потрібно звернути увагу що ж собою являє сама
пільга.
Пільга - це звільнення (повне або часткове) платника податків, що
враховує його особливості, від сплати подат ...
Доходи місцевих бюджетів їх динаміка та тенденції розвитку
Курсова робота присвячена
теоретико-правовим основам формування доходної частини місцевих бюджетів,
аналізу формування та тенденції розвитку доходів місцевих бюджетів в Україні.
Актуальність теми дослідження. Питання
оптимізації формування доходів місцевих бюджетів та виявлення резерві ...