Бюджетний Кодекс дає повну характеристику принципам бюджетної системи, вони складаються з 11 пунктів:
. Принцип єдності.
Він означає наявність єдиного розрахунку доходів і витрат кожної ланки бюджетної системи. Він забезпечується єдиною правовою базою, єдиною бюджетною класифікацією, єдиною грошовою системою і соціально-економічною політикою.
. Принцип збалансованості - це право на здійснення витрат бюджету, що повинні відповідати обсягові надходжень у бюджет на відповідний бюджетний період.
. Принцип самостійності. Державний бюджет і місцеві бюджети є самостійними. Державний бюджет не несе відповідальності за бюджетні зобов'язання органів самоврядування. Точно також обласні органи самоврядування не відповідають за бюджетні зобов'язання один одного, а також за бюджетні зобов'язання держави. Самостійність підтверджується закріпленими доходами.
. Принцип повноти бюджету - складається у відображенні в бюджеті всіх надходжень і витрат бюджету.
. Принципи обґрунтованості - формування бюджету реальних макро показниках економіки.
. Принцип ефективності - при складанні і виконанні бюджету, всі учасники бюджетного процесу повинні одержати максимальний результат при використанні визначеного бюджетом обсягу засобів.
. Принцип виділення субсидії - розподіл витрат між бюджетами ґрунтуються на максимальну допомогу безпосереднього споживача бюджетних засобів.
. Принцип цільового використання бюджетних засобів - усі засоби повинні використовуватися згідно бюджетного призначення.
. Принцип справедливості - бюджетна система будується на основі справедливості при розподілі багатства між громадянами і територіальною громадою.
. Принцип прозорості - державний і місцевий бюджети затверджувалися привселюдно і доводилися до зведення відповідної територіальної общинної.
. Принцип відповідальності учасників бюджетного процесу - кожен учасник процесу несе відповідальність за свою діяльність або бездіяльність на кожній ділянці бюджетного процесу.
Бюджетний процес - регламентований законодавством порядок при якому здійснюється складання, розгляд і твердження бюджетів усіх рівнів, контроль за виконанням бюджетів, твердження звітів про виконання бюджетів.
Дослідження конкурентоспроможності продовольчих товарів
На сучасному етапі під
терміном “товар” розуміють весь комплекс матеріальних та нематеріальних
властивостей, до яких належить упаковка, колір, ціна, престиж виробника та
роздрібного торгівця, тобто все те, на що звертає увагу покупець, шукаючи товар
для задоволення власних потреб і бажан ...
Грошова система України
Грошова
система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України. Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня.
Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі.
...