Наступним видом доходів спеціального фонду є офіційні трансферти, які надійшли у вигляді субвенцій з державного бюджету. Їх частка в усіх доходах вказаного фонду в період 2004-2007 років та станом на 1 жовтня 2008 року сильно варіювала. Вона складала від 0,03% до 25,7%. Сума надходжень щороку, крім 2007, збільшувалася ( додаток Е). Збільшення суми та частки в усіх надходженнях спеціального фонду даного виду надходжень слід відмітити як негативне явище. Збільшення вказаних показників свідчить про фінансову залежність органів місцевого самоврядування від загальнодержавних органів.
Також до надходжень згідно звітних даних відносяться кошти одержані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку ( спеціального фонду ). Хоча вони займають велику питому вагу в усіх надходженнях спеціального фонду, вони фактично не впливають на величину реальних надходжень зведеного бюджету області, бо є перерозподіленими в межах місцевих бюджетів Закарпатської області. Аналогічна ситуація з міжбюджетними трансфертами на виконання органами місцевого самоврядування власних повноважень та утримання об’єктів спільного користування.
Рис. 2.7 Фактичні та планові надходження спеціального фонду зведеного бюджету Закарпатської області за період 2004-2007 років та 9 міс.2008 року
податок кошти місцевий бюджет
З рис.2.7. та додатку Е видно, що надходження з року в рік зростають. Хоча слід відмітити, що планові показники не виконувалися. Значне невиконання в 2008 році спричинено наведенням річного планового показника, а виконання лише за 9 місяців поточного року.
Рис. 2.8 Доходи місцевих бюджетів Закарпатської області в період 2004-2007 років та станом на 1 жовтня 2008 року
З наведеного графіку чітко видно тенденцію до збільшення доходів зведеного бюджету Закарпатської області, що є позитивним явищем. Це сприяє достатньому забезпеченню фінансовими ресурсами органів місцевого самоврядування для виконання ними покладених на них функцій.
Податкові пільги і їх вплив на розвиток підприємства
Актуальність поданої теми полягає у розширеному розкритті ролі
податкових пільг у розвитку підприємства.
В першу чергу, потрібно звернути увагу що ж собою являє сама
пільга.
Пільга - це звільнення (повне або часткове) платника податків, що
враховує його особливості, від сплати подат ...
Прибуток та механізм його розподілу
Поняття прибутку в економічній системі існує у зв'язку з наявністю
товарно-грошових відносин, появою і розвитком інституту власності, особливо
приватної. Перші визначення прибутку збігалися зі значенням валового доходу,
який за індивідуалістичною системою розподілу поділявся на три катего ...